Erdoğan, Nevşehir'de halka sesleniyor

Erdoğan, Nevşehir'de halka sesleniyor.8599
  • Giriş : 16.02.2009 / 14:57:00

Yoğun kar yağışı altında yapılan mitinge oldukça yüksek bir katılım var. Yoğun katılım Erdoğan'ın sözlerine de yansıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başbakan Erdoğan, Nevşehir'de halka sesleniyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Bunlar IMF'den para dilendiler. El pençe divan durup emrimiz başımIZIN üstüne dediler. 30 milyar dolar IMF'den borç aldılar. Bize 26.5 milyar dolar borç bıraktılar. Şimdi Türkiye'nin borcu ne kadar 8 milyar dolar.

Şimdi biz IMF'le görüşünce kıyameti koparıyorlar. Biz IMF ile yazdan beri görüşüyoruz. Ülkemin menfaatine olduğunu düşünürsem ben anlaşırım. Faydasını olacağını düşünmezsem niye anlaşayım.

İlla seçim illa seçim dediler. 22 Temmuz'da madem öyle istiyorsunuz dedik. Ne çıktı sandıktan yüzde 47. Bunlara 29 Mart günü sandıkta aynı cevabı vereceksiniz. demokratik tokadını yine indireceksiniz.

Burada görünüyor. Kar boran fırtına meydan ortada... tarih size selam duracak.

Halep ordaysa arşın Nevşehir'de... Türkiye'nin gelirin,n yüzde yetmişi borçtu. Şimdi yüzde 35'i borç.. Hesap ortada..

Cumhura sahip çıkmadan cumhuriyetçi olunmaz. Halka sahip çıkmadan halkçı olunamaz. Biz milliyetçiliğimizi hizmetlerimizle gösteriyoruz. Türkiye artık kabına sığmayan büyük düşüne bir ülke... İşte bunun için diyoruz ki sen Türkiyesin. Sen Nevşehirsin. İşimiz hizmet gücümüz sizlersiniz.

Size söz verdik üniversiteyi açtık. Toplu konutlar, karayolları... İşte eserler ortada.. Ziya Paşa'nın bir sözü var. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri..

Derslikler, hastaneler.. Parasızlıktan çocukları okula gönderemiyorum diye bir bahane yok. Biz çocuklarımızın parasını ailelere veriyoruz. Bir aksama varsa valime, kaymakamıma, belediye başkanıma gidin sorun.

Artık ilaçları kuruk beklemeden istediğin eczaneden alıyor musun? Alıyorsun. Bu çileyi de biz bitirdik. Sağlık merkezleri... Gülşehir Adalet Merkezi'nin tamamladık. Geçmiş dönemlerde vatandaşa anahtar vadediyorlardı. Biz sadece TOKİ eliyle 242 bin vatandaşımıza konut dağıttık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*