Erdoğan, o açılışa neden gitmedi?

Erdoğan, o açılışa neden gitmedi?.7308
  • Giriş : 10.06.2009 / 15:41:00

Türkiye geçtiğimiz hafta Azeri milyarder Telman İsmailov'u konuştu. Zira İsmailov 1.4 milyar dolarlık yatırımla yeni bir otel açtı. Ancak o açılışa Başbakan Erdoğan gitmedi. Sebebi ise...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Telman İsmailov ismi, Türkiye çevrelerinde de artık iyi biliniyor. Azeri kökenli işadamı, Moskova'da Çerkezovski pazarından Prag Restoranı'na çok sayıda mülkün sahibi ve milyarderler arasında adı yazılı.

Son dönemde Türkiye'de yaptığı turizm ve inşaat yatırımları ile de konuşulan AST Şirketler Grubu Başkanı İsmailov önceki hafta Antalya Kundu'da 1.4 milyar dolar harcadıklarını iddia ettiği otelin dillere destan açılışını yaptı. Otelin açılışına dünyanın pek çok ünlü ismi de katıldı.

23 Mayıs gecesi açılışı yapılan Mardan Palace'nin konukları arasında dünya starları Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Mariah Carey, Paris Hilton ve Tom Jones'un katılımıyla açıldı.

Rusya'nın sayılı zenginleriden İsmailov'un başı bu aralar dertte. Hatta Rus medyası İsmailov'un sonu yorumlarında bulunuyor. Gerekçe ise İsmailov'un büyük çaplı bir kaçakçılık iddiası ile karşı karşıya olması. İsmailov'a yönelik operasyonun Türkiye'de açılışını yaptığı dev yatırımdan sonra gelmesi tesadüf olarak yorumlanmıyor. Zira Putin'in, servetlerini Rusya dışına çeken oligarklara karşı sert bir tutum içinde olduğu biliniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*