Erdoğan, Obama'yı tebrik etti

Erdoğan, Obama'yı tebrik etti.12432
  • Giriş : 05.11.2008 / 12:41:00

Başbakan Erdoğan, Amerika'daki seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini yaptı. Bu durum Türkiye-Amerika ilşkilerini nasıl etkiler?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Amerika'daki seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Yıllar yılı ağır bedellerin ödendiği bir ülkede bu tür seçim sonucunun çıkması bu noktadada bir kırılmanın olduğunun göstergesidir. Sadece siyahların oyları ile olabilecek bir sonuç değil, ciddi bir oy kaymasının bir sonucudur.

Obama'yı ve kampanyasında çalışanları tebrik ediyorum.

Obama'nın üzerindeki yükün boyutu çok çok farklı. Küresel ekonomik kriz ve küresel barış adına yapılacakların önemli olduğunu düşünüyorum. ABD'nin küresel barışa katkı sorumluluğu çok daha fazladır.

Türkiye-Amerika ilşkileri oradaki yöneticilerin değişmesi dışında Türkiye ile Amerikanın stratejik konumu ile belirlenmiştir.

Türkiye ve Amerika için umarız hayırlı bir geleceğe vesile olur. Ayın 15'ince başlayacak ziyaretim sırasında Sayın Obama ile de bir görüşmemiz olacak."

"Baykal sizi trafik polisine benzetti" şeklindeki basın mensuplarının hatırlatmasına Erdoğan, "Sayın Baykal ile herhangi bir tartışmanın içine girmeyeceğim ona cevap vermeyeceğim." dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*