'Erdoğan, Org. Büyükanıt'ı tehdit etti' haberi yalanlandı

'Erdoğan, Org. Büyükanıt'ı tehdit etti' haberi yalanlandı.14116
  • Giriş : 17.05.2008 / 14:37:00

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, haber, 'hayasız bir yalan, alçakça bir iftira' olarak nitelendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'ın dolmabahçe görüşmesine ilişkin iddialara başbakanlıktan açıklama geldi. Açıklamada, haber, 'hayasız bir yalan, alçakça bir iftira' olarak nitelendirildi.

Eski bakan Fikri Sağlar'ın köşesinde iddia ettiği, 'Başbakan Erdoğan, Orgeneral Büyükanıt'ın eşinin usülsüz harcamaları hakkında bir dosyayı Dolmabahçe görüşmesinde iletti' iddiası başbakanlık tarafından yazılı bir açıklama ile yalanlandı.

Açıklamada, görüşmenin içeriğinin devlet adabı gereği mahrem tutulduğu vurgulanırken, 'üçüncü kişilerin görüşmenin içeriği hakkında hiçbir şekilde bilgi sahibi olması mümkün değilken yapılan bu yayınlar bir kara propaganda faliyetinin ürünüdür. Hedefi ve maksadı, milletimizin ve devletimizin menfaatlerine hizmet eden şerefinden başka hiçbir hesabı olmayan sayın başbakanımız ile sayın Genelkurmay başkanımızı yıpratmak ve karalamaktır' ifadelerine yer verildi.

Sorumlu yayıncılıkta asıl olanın ilgili taraflar nezdinde araştırma yapılması olduğuna dikkat çekilen açıklamada, 'akıl süzgecinden bile geçmeyecek böylesine hayasız yalanları önce yayınlayıp sonra yalanlama gelmezse doğru ilan etmek basın meslek ilkeleri bakımından büyük bir ahlaksızlıktır' denildi.

İlgili haber: Erdoğan'ın Org. Büyükanıt'ı tehdit ettiği iddia edildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious