Erdoğan, oyunu 'hayırlı olsun' diyerek kullandı

Erdoğan, oyunu 'hayırlı olsun' diyerek kullandı.13857
  • Giriş : 21.10.2007 / 13:48:00

Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa değişikliği paketinin halk oylaması için oyunu Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulunda kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, Emniyet Mahallesi'ndeki evinden çıkarak saat 12.45'te eşi Emine Erdoğan ile birlikte Burhaniye İlköğretim okuluna geldi. 2-C sınıfındaki 2126 numaralı sandıkta, ilk önce Emine Erdoğan oyunu kullanarak, ''hayırlı olsun'' dileğinde bulundu.

Bu sırada eşini bekleyen Başbakan Erdoğan, ardından oy verme işlemi için işlemlerini gerçekleştirerek, hazırlanan özel bölmeye geçti. Erdoğan, oyunu kullanmasının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın, oy verme işleminin ardından parmağına boya sürülmediği görüldü.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'dan bir süre önce aynı sandıkta, annesi Tenzile Erdoğan ile kardeşi Mustafa Erdoğan de oylarını kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın oy verdiği Burhaniye İlköğretim Okulu çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı görülürken, oy verme işlemini gerçekleştirdiği 2-C sınıfında da yerli ve yabancı medya mensuplarının büyük bir izdihama neden olduğu gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious