Erdoğan, Papa ile görüşecek

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Papa 16. Benedik’le Letonya’nın başkenti Riga’ya hareketinden önce Eserboğa Havaalanı’nda görüşeceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakanlık kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, NATO Zirvesi’ne katılmak için gideceği Letonya’nın başkenti Riga’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda Papa 16. Benedik’le görüşecek. Görüşmenin protokol kurallarına uygun olarak gerçekleşeceği belirtildi. Erdoğan’ın görüşme sonrasında basın açıklaması yaparak Türkiye’den ayrılacağı belirtildi. Başbakanlık kaynakları, Başbakan Erdoğan ile Papa’nın ziyaret programlarında sadece havalanında görüşme yapılabilme imkanı olduğunun tespit edildiği belirtildi.

ERDOĞAN İRAN’A GİDECEK

Başbakan Erdoğan, aralık ayı içerisinde ilk olarak İran’a bir günlük çalışma ziyareti yapacak. Erdoğan’ın ziyarette İran’ın nükler programı ve bölgesel sorunları ele alacağı belirtildi. Başbakan Erdoğan, 6-7 Aralık tarihlerinde Romanya’ya, 18-19 Aralık tarihlerinde ABD’de BM Genel Sekreteri görev değişim törenine katılmak için New York’a gidecek. Erdoğan’ın Suriye ve Lübnan’a da ziyaret etmesi yönünde çalışmalar yapıldığı belirtildi.

KAZA HABERİNE YALANLAMA

Başbakanlık kaynakları, bugün bir gazetede yer alan Başbakan’ın makam aracının akşam Esenboğa Havaalanı’ndan dönerken bir araca çarptığı yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious