Erdoğan, partisine yönelik kapatma davasıyla ilgili sert konuştu

  • Giriş : 21.03.2008 / 10:41:00
  • Güncelleme : 21.03.2008 / 10:45:44

Başbakan Erdoğan, Türk milletinin hukukunu korumak için geriye doğru bir tek adım atmayacağız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezindeki ''Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''nın açılışında konuşuyor.
Başbakan Erdoğan, "Türk milletinin hukukunu korumak için geriye doğru bir tek adım atmayacağız" dedi.

"Çetelerden arınmamızı önemsiz bulanlar olabilir' diyen Erdoğan özetle şöyle devam etti:

Demokrasilerde meşruiyetin kaynağı millettir. Şimdi yüzde 47'yi görenler, 'çoğunluğun dediği mi olacak' diyorlar. siyasetimizin temel belirleyicisi sayısal gücümüz değil. Bizim demokrasi anlayışımız her ferdin özgürlüğünü korumak.
Seçkinci kesim halkı ötelemeye çalışıyor. Onlar bu irade bizimdir diyerek halkı yok saymıştır. Egemenlik kayıtsız şartsız değilmidir bunu nasıl görmezden gelebilirsiniz. Biz bu yaklaşımı hiç bir zaman doğru bulmadık. Adlolan ilkeli siyasettir. Doğrular, hak ve özgürlükle adamına göre değildir. Sayın Baykal söyleyince doğru CHP yapınca doğru.. Başkası yapınca yanlış. Yok böyle bir şey. Bu özel himayedir. Ayrıcalıktır. Bunu ne hukuka ne demokrasiye sığdırmak mümkün değildir.

İstisnasız herkesin aidiyat duygularını benimsemek zorundayız. Bunlar şımardı. yoldan çıktı iftirası atılıyor. Biz aynı yerdeyiz. Halk ile aramıza mesafe koymayacağız. Biz halkımızın başını eydirmeyeceğiz. Halk hukuk devletinin nasıl işlediğini gördü. Halkın bize desteği çığ gibi büyüdü. Bizim hedefimiz demokrasinin çıtasını yükseltmektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious