Erdoğan, 'PKK liderleri yakalandı' iddiasını yalanlamadı!

Erdoğan, 'PKK liderleri yakalandı' iddiasını yalanlamadı!.28221
  • Giriş : 24.11.2007 / 11:11:00

PKK'nın K.Irak'taki yöneticileri Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın yakalandımı sorusuna resmi açıklama yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, "Bizde böyle bir bilgi yok." derken, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları kulisleri yeniden hareketlendirdi. Erdoğan, bu yöndeki iddiaları kesin bir dille yalanlamadı. Başbakan, gazetecilerin, "PKK'nın önde gelen isimlerinin yakalandığı ve yakında iade edileceği şeklinde bilgiler var." hatırlatmasına şu karşılığı verdi: "Herkes görevini yapıyor. Hem siyasi hem askerî hem diplomatik, gereken neyse hepsi yapılıyor, yapılacak."

Dün akşam saatlerinde Ankara'dan İstanbul'a gelen Erdoğan, saat 21.00 sularında annesi Tenzile Erdoğan'ın tedavi gördüğü Erenköy'deki Medipol Hastanesi'ne gitti. Başbakan, İstanbul'da Medipol Hastanesi'nde ameliyat olan annesini yalnız bırakmadı. 3 saat süren ameliyat boyunca hastanede bekleyen Erdoğan, gece saat 01.00 sularında hastaneden ayrılarak Üsküdar'daki evine gitti. Geceyi İstanbul'da geçiren Başbakan, Ankara'daki programını iptal etti. Erdoğan, cuma namazını Emniyet Mahallesi'ndeki evine yakın Akabe Camii'nde kıldı. Erdoğan'a, İstanbul Valisi Muammer Güler ile Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah eşlik etti. Caminin önünde Erdoğan'ı bekleyen çocuklara korumalar tarafından oyuncak dağıtıldı. Bazı çocuklar da cami çıkışında sarılarak Erdoğan'ı öptü.

Başbakan, gazetecilerin soruları üzerine annesinin durumunun iyi olduğunu söyledi. Erdoğan, "Düne (önceki gün) göre bu sabah daha iyi. Şimdi tekrar ziyaretine gideceğim. Yoğun bakımdaydı, ama oraya alınması daha rahat olsun diye. Bu sabah çok daha iyi. Bu geceyi daha rahat geçirir. İnşallah daha iyi olacak. Doktorların söylediğine göre fevkalade bir şey olmazsa yarın ya da pazar günü taburcu olacak." dedi.

Başbakan, bir gazetecinin, "PKK'nın önde gelen isimlerinin yakalanıp iade edileceği şeklinde bilgiler var." sözleri üzerine, "Birimler, herkes görevini yapıyor. Hem siyasi hem askerî hem diplomatik gereken neyse hepsi yapılıyor, yapılacak." ifadelerini kullandı. İstanbul, Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious