Erdoğan, PKK'lı teröristlere 'eve dönüş' çağrısı yaptı

Erdoğan, PKK'lı teröristlere 'eve dönüş' çağrısı yaptı.12908
  • Giriş : 13.05.2008 / 21:06:00
  • Güncelleme : 13.05.2008 / 21:02:25

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında CHP ve MHP'yi eleştirdi, PKK'lılara 'eve dönüş' çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis grup toplantısında partililere konuştu.

Güvenlik güçlerimiz teröre büyük darbeler indiriyor. Bunlar yaşanırken gencecik fidanları şehit verdik. Anneler gününde annelerin yüreği yandı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet anne ve babalara Allah'tan sabuırlar diliyorum. İçte ve dışta terör tecrit edildi. Yanlızlaştı. Terör bir hak arama yolu değildir. Mazereti olamaz. Bu yolla gidilebilecek hiç bir yol yoktur. Artık herkes terörü terk ediyor. Ya terör öergütü de bu yolu terk edecek ya da ter edilecektir. Bu ateş bielik ve beraberlik ruhuyla sönecektir. Birbirimize kenetlenerek ortak geleceğe yürüyeceğiz. O gelecekte daha çok özgürlük daha çok demokrasi vardır. Teröre kendine kaptıran gençler uyanmalıdır.

MUHALEFETİN TAVRI

CHP'nin takılmış olduğu tavra dünya akıl erdiremiyor. CHP lideri demokrasi ve özgürlüğün karşısında duruyor. İstikrar sadece ekonomik bir kavram değil siyasi bir kavramdır. Siyasi istikrar ekonomik istikrarın garantisidir.

Siyasi ve ekonomik istikrarın bozulduğu dönemler siyasetin zaafa uğratıldığı dönemdir. Siyaset dışı aktöeler her zaman var olmuştur. Siyasi aktörllerin görevi olağan durumu muhafaza etmektir. Bunu destekleyen siyasi aktör bindiği dalı keser. Bu millet iradesini zayıflatır. Türkiye elbettte kendi iç dinamiklerine sahip çıkmaya muktedirdir. Ancak şu unutulmamalı. türkiye dünyanın dışında değildir ve dışında kalmamalıdır. Biz nasıl dünyaya kayıtsız kalmıyorsak dünya devletleri de Türkiye'ye kayıtsız kalamaz. Niçin NATO'da birlikteyiz? Niçin BM'deyiz? Niçin siz beyefendi Sosyalis Enternasyonel'in içindesiniz? Niçin AB mücadelesi veriyoruz. Dünyadan işimize gelmeyen tepkiler gelince niye değişiyoruz. Herkes bize ters istikamete gittiğiğmizi söylüyorsa düşünmemiz gerekmez mi? Bazı siyasileri asıl rahatsızlığı dünyadan uzak dünyaya kapalı yürüttükleri kriz vasatı bir Türkiye'de işlerini rahat yürüttükleridir. Siz hem katılım müzakeresini yürüteceksini hem de AB'ye siz kendi işinize bakın diyeceksiniz. Türkiye artık kendini aşmıştır. Türkiye'yi birinci ligden alt kümeye çekilmeye çalışılıyor. Biz standartları yükseltmeye çalışıyoruz. Sizin bu muhalefet anlayışınız ne AB'de ne de ne çağdaş dünyada yer bulamaz. Çağdışı olarak yola devam ederesiniz. Türkiye bu anlayışla yola devam edemez, AB'ye üye olamaz. AB üye olacksanız bu demode anlayı değiştirmelisiniz. Sivas'ın ötesine geçemeyenler batıdaki yatırımları doğuya götüremeyenler gelişen dünyandan bahsetmesi mümkğn mü. Bunlar Çankaya'yı Beyoğlu'nu Kadıköy'ü bilirler. Bunların gözleri var görmezler. Kulakları var duymazlar. Yarın yine yazsın medya. Televizyonlar yine söylesin Araf okudu diye.. Ama gerçek bu.

Muhalefetin lideri 30 yıldır nerdeysek ordayız diyor. Güzel aynı yerde patinaj yapmaya devam et. Bu millet sana hiç bir zaman iktidar yolu açmayacaktır. Kendi partinde yüzde 20 barajı koyacaksın Türkiye'de yüzde 10 barajını eleştir. Yok böyle şey. çalış dürüst ol. Bu millet seni de iktidar yapsın.

 MHP'YE AB TAVRI ELEŞTİRİSİ

AB'ye son günlerde yapılan itiraz tam bir hezeyandır. AB'yi laiklik karşıtı göstermeye ise söylenecek söz yok. Demokratik olmadan evrensel değerşleri özümsemeden saygın olamayız. Demokrasiyi millete layık görmeyenler demokrasiden özgürlükten bahsedemez. İnsanlarımızın geleeğine katkı yapalım.

ÖZÜRLÜ VATANDAŞLAR

Biz özürlü vatandaşlara lafla değil icraatla destek verdik. bunlar hükümetimizin eseridir. Özürlü vartandaşlar için maddi destek verdik.81 bin özürlü vatandaşı devlete borcunu sildik. Sosyal Güvenlik Yasası ile özürlü çocuğu olan anneye 5 yıl erken emekli olma şansı verdik. Bu anlayışla özürlüler için milletin daha biliçli olmasını diliyorum. Şehirlerimizi kurarken özürlü vatandaşlarımızın durumunu düşünerek planlamalıyız.

ANNELER GÜNÜ

"Bu hafta ayrıca aile haftasıdır. Biliyorsunuz pazar günü anneler günüydü. Bize göre hergün anneler günüdür. Çünkü cennet annelerin ayakları altındadır. Biz bu anlayışla analara yaklaşırız. Bizim muhafazakar siyaset anlayışımızda merkeze aileyi koyduk. Aileyi yok etme anlayışına karşıyız. Bu düşünceyle Tayyip Erdoğan her ailede çocuk olmalı diyor. Daha dinamik bir Türkiye için söylüyor. Geleceği gördüğü için söylüyor. Yaşlı ülkelerin başlarına geleni gördüğü için söylüyor. Kuru sıkı sıkılan bahaneler var ya hepsi çeşitli yerlerden Türkiye'nin geleceğini karartmak için söylenenlerdir. Sözlerimin arkasındayım.

Türkiye güçlü bir ülke diyorlar. Genç nüfusu göstererek. Niye diyorsun o zaman? Lafla olmaz. Bunu destekleyeceksin. Bu genç nüfusu korumanın yollarına bakacaksın.

Bu rakamlarla gidersek 2030 yılında yaşlanan ülkeler sınıfına gireceğiz. Bunun bedeli çok ağır olacak bu millete. Ben bunu görüyor. Ben kişisel olarak görüşümü açıklıyor tavsiyemi yapıyorum. Kabul eden olur etmeyen olur. Ben durumumdan memnunun. Keşke 5-6 olsaydı. Ama 4'te kaldık.

Benim söylediklerimin bilimsel gerçeği var. Onları söyledikleri bilim dışı. Gelişmiş ülkelere bakın bizim durumumuzda olan var mı?

Okullar yetersiz hizmet yetersiz deniyor. Bakın Avrupa ülkelerine.. Evvel Allah bu ülke patlayacak göreceksiniz. İnşallah netice alınacaktır. Hiç endişeniz olmasın. Gelecek güçlü ve parlaktır. Güçlü aile değerlerimize sahip çıkmalıyız. değerlerimizden taviz vermemeliyiz. Gelenek görenekleri sağlam ve diri tutmalıyız. taklitçi mukallit değil, gerçeği olarak."

ANTALYA'YA YAPILAN YATIRIMLAR

Antalya'ya 25 kez gittim. Hepsi açılış ve yatırım için. Gerçi muhalefet gözü olmadığı için bunu göremiyor ama.. Antalya'nın çehresini değiştirdik. Antalya'da çamurlu yer bırakmadık. Hastanelere gidin de bir bakın. Sayın Baykal'a duyrulur. Allah hastaneye düşürmesin ama bir hasta ziyaretiniz falan olursa bir uğrayın.

Antalya'da katlı köprülü kavşak yoktu. şu anda dokuz tane katlı köprülü kavşak var. orada CHP belediyesi de oldu. Ne yaptılar yapsaydınız ya? Biz işlerimizi ortaya koyuyoruz. Onlar başka şeylerini.. Bunlar Antalya'ya laftan başka bir şey götürmediler. Türkiye'ye de krizden başka ne getirdiler? Allah aşkına soruyorm size. Biz yol yaptık onlar kuyu kazdı. Biz aydınlık yarınları çizdik onlar karartmanın mücadelesini verdiler. Fark burada...

ERDOĞAN, KOCAELİSPOR VE ANTALYASPOR'U KUTLADI

Süper Lige'e çıkan Kocaelispor ve Antalyaspor'u kutluyorum.

Erdoğan, salondan yükselen "G.Saray'ı kutlamadınız" itirazlarına da cevap verdi ve "onları geçen hafta kutlamıştık" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious