Erdoğan, Raltson'u uyardı !

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Raltson’u PKK’yı muhatap almaması konusunda uyardı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nın Terörle Mücadele Koordinatörü Joseph W. Raltson’u terör örgütüyle muhatap olacak herhangi bir adım atılmaması konusunda uyardı. Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Merkez Binası’nda 40 dakika süren görüşmede Raltson’u Türkiye’nin hasasiyetleri konusunda uyardı. Erdoğan, Raltson’ı terör örgütü PKK ile muhatap olma anlamına gelecek herhangi bir adım atılmamasının önemine dikkat çekti.

Raltson da Türk kamuoyuna yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak, terör örgütünü muhatap almasının söz konusu olmayacağını vurguladı.

Erdoğan, terör örgütünü Irak’ın kuzeyindeki varlığının derhal sona erdirilmesinin gerekli olduğunu söyledi. Terör örgütüne karşı bir an önce somut tedbirlerin alınmasının önemini vurgulayan Erdoğan, Başbakan Bush ve Dışişleri Bakanı Rice’le yaptığı görüşmede bunları dile getirdiğini hatırlattı. Erdoğan, terör örgütünün dün akşam Diyarbakır’da gerçekleştirdiği saldırının, terörün insanlık dışı yüzünü gösterdiğini ifade etti.

Raltson da Başbakan Erdoğan’a Diyarbakır’da yaşanan terör saldırısından dolayı başsağlı dileklerini iletti. Başbakan Bush’un "Teröre destek veren ülkeler, kötü ülkelerdir" sözüne atıf yapan Raltson, terör örgütüne karşı gözle görülür somut tedbirler alacaklarını iletti. Raltson, Başbakan Erdoğan’ın ABD Başkanı Bush’la yaptığı son telefon görüşmesinden sonra bu sürecin başlatıldığını belirtti. Raltson, zor ve onurlu bir göreve getirildiğini ve Türkiye tarafından bu göreve atanan Orgeneral Edip Başer’le terör karşı ortak mücadele içinde olacaklarını vurguladı.

Görüşmenin sonunda söz alan Emekli Orgeneral Edip Başer, kendisinin bu göreve atanmasından dolayı Başbakan Erdoğan’a teşekkür ederek, siyasi iradelerinin yanında hissedeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious