Erdoğan, şehit babasını aradı

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Şehit Ramazan Okur'un ailesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan telefonla arayıp başsağlığında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK'nın hain tuzağına düşen askeri araçtaki şehitlerden Ramazan Okur'un Bursa'daki ailesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonla aramasıyla moral buldu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen telefon görüşmesinde Başbakan Erdoğan, acılı baba Murat Okur'a başsağlığı dileklerinde bulundu.

Görüşmenin ayrıntıları hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, Başbakan Erdoğan'ın Okur ailesini telefonla aradığını ve görüşmede PKK ile mücadele hakkında aileye bilgi verildiğini söyledi.

Hükümet olarak terör konusundaki tavırlarının net olduğunun altını çizen Çelik, "Başbakanımız'ın tavrı son şehitlerimizden sonra net oldu. ABD, Irak nezdinde girişimlerde bulundu. Şu anda yapılan görüşmelerde de, Irak'taki tüm PKK faaliyetlerine son verildiği ve bürolarının kapatıldığı, yapılanmaya karşıda bölgede mücadeleye başlattıklarını söylediler. Türkiye bunu dikkatle izliyor, verilen sözler tutulursa dışarıdaki unsurlar temizlenmiş olur. İçerideki unsurların da elinde bir döküman kalmadı. Demokrasiyse demokrasi, haksa hak, özgürlükse özgürlük, yatırımsa yatırım. Ne gerekiyorsa Türkiye'de doğusuyla, batısı arasında eşit bir hizmet anlaşıyını götürüyoruz. İçerideki kötü unsurları güvenlik güçlerimiz temizleyecektir" dedi.

Şehit babası Murat Okur da, vatan için canlarını vermeye hazır olduklarını, Başbakan Erdoğan'ın telefonla aramasının memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

Saldırıda 5 asker şehit olmuş, 4 asker de yaralanarak hastanede tedavi altına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious