Erdoğan, Şener'e selam bile vermedi

Erdoğan, Şener'e selam bile vermedi.12675
  • Giriş : 13.01.2009 / 09:41:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Necati Çelik'in dünkü cenaze törenine Erdoğan ve Abdullatif Şener de katıldı. Karşılaşma anında buz gibi hava esti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Hak İş eski Başkanı, Refah-Yol Hükümeti'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Necati Çelik'in Kocatepe Camii'ndeki cenaze töreni, devletin zirvesini buluşturdu. Hak-İş ve TBMM'deki törenlerin ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bir çok siyasetçinin yer aldığı kalabalık Kocatepe'de bir araya geldi.

GÖRMEZDEN GELDİ

Cenaze töreninin en ilginç anı ise Başbakan Erdoğan ile Abdüllatif Şener'in karşılaşması oldu. Kurucusu olduğu AK Parti'den istifa edip yeni siyaset oluşumu içine giren ve eski yol arkadaşlarına ağır eleştirilerde bulunan Şener'i, Erdoğan görmezden geldi. Yanından geçerken selam dahi vermedi. Erdoğan namazın ardından Çelik'in tabutunu omuzlayarak cenaze aracına kadar taşıdı.

Çelik'in cenazesi toprağa verilmek üzere doğduğu yer olan Kocaeli'nin Gölcük ilçesine götürüldü. Çelik'in cenaze törenine katılım nedeniyle Bakanlar Kurulu da rötarlı toplandı. Saat 11.00'de planlanan Bakanlar Kurulu toplantısı saat 13.00'e ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*