Erdoğan, Sezer'i eleştirdi

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sezer'i eleştirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sezer'i yabancı doktor yasasını veto ettiği, Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) da hükümetin bilime yönelik politikalarına kuşkucu yaklaştığı gerekçesiyle isim vermeden eleştirdi.

ODTÜ içindeki TÜBİTAK Uzay Uydu Teknolojileri Laboratuvarı'nda yapılan Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nun 15. toplantısına girişte gazetecilerin çantaları ve kameraları köpeklere koklatıldı. Erdoğan, toplantıda özetle şunları söyledi:
"Zaman değişim zamanıdır. Sürekli aynı kapta bekleyen su bulanmaya başlar. Asıl mücadele etmemiz gereken dünyaya açılmaktan ürken tutuculuktur. On yıllarca önce birçok üniversitemizin kuruluşunda yer alan Batılı bilim adamları vardı. Ama şimdi o insanları ülkemize getirmekten korkuyoruz.
Tıpla ilgili attığımız bir adım (yabancı doktor yasası) vardı, buna yönelik bir duvar örülmek isteniyor. Bu da dünyanın en gelişmiş bilim adamlarını ülkemize getirecek bir adım. Bilim evrenseldir. Ne yapar yapar eninde sonunda o zincirleri kırar."

Orduevinde Cumhurbaşkanı ziyareti

Başbakan Erdoğan, dizlerindeki rahatsızlık nedeniyle Ankara'da tedavi gören Arnavutluk Cumhurbaşkanı Alfred Moisiu'yu dün akşam Merkez Orduevi'nde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Erdoğan, Güney Kore Savunma Bakanı Kim Jang-Soo'yla da Merkez Orduevi'nde görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious