Erdoğan, şike iddialarını inceletiyor

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Erdoğan, futboldaki şike iddiaları ile ilgili Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mahmet Ali Şahin'den bir dosya hazırlamasını talep ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Cuma namazını Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde bulunan Akabe Camii'nde kıldı. Erdoğan'ın namaz kılmaya geldiği haberini alan çok sayıda çocuk, havanın çok sıcak olmasına rağmen camii önünde beklemeye başladı. Erdoğan namaz sonrası kendisini bekleyen çocuklara arabalar, oyuncak bebekler ve bisküvi dağıttı. Erdoğan arabasına binmeden önce de basın mensuplarının şike iddaları ile ilgili soruları ile karşılaştı.

Başbakan Erdoğan, "Başbakan yardımcım bu konuyla ilgili çalışmalarını yapıyor. Ondan sonra değerlendirmemizi yapacağız." dedi. Hazırlanan dosyanın kendisine ulaşıp ulaşmadığı yönündeki bir soru üzerine Başbakan Erdoğan, "Dosya direk olarak bana gelmez. Müsteşarıma gelir. Ondan sonra bana ulaşır" şeklinde konuştu.

2006-2007 Futbol sezonunun daha iyi geçmesi temennisinde bulunan Erdoğan, "Özellikle bundan önce yaşanan sıkıntıları bir daha yaşamamak kaydıyla, centilmence geçmesini, başarılarla geçmesini temenni ediyorum" dedi.

Avrupa kupaları maçlarında Türk takımlarına başarılar dileyen Erdoğan özellikle Kayserispor'un iki takımı eleyerek UEFA'ya kalmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious