Erdoğan, tahrikçi ve provokatörlere gözdağı verdi

Erdoğan, tahrikçi ve provokatörlere gözdağı verdi.10416
  • Giriş : 10.04.2008 / 03:17:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 13:34:33

Başbakan Erdoğan: "Türkiye eski Türkiye değil, tahrikçi ve provokatörler karşısında polisi bulur"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde yaşanan provakatif olaylara değinerek, "Türkiye eski Türkiye değil, ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen tahrikçiler, provokatörler; önce emniyet birimlerimizi sonrada halkın sağduyusunu karşısında bulur" dedi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Dairesi'nde bir tören düzenlendi. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, son günlerde yaşanan provokatif olaylara değinerek, "Şer odakları Türkiye'yi kaosa sürüklemek için uygun ortam bulduklarını düşünebilir. Ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak, ekonomik ve demokratik istikrarını bozmak için girişimlerde bulunabilirler, ancak Türkiye eski Türkiye değil, ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen tahrikçiler, provokatörler; önce emniyet birimlerimizi sonrada halkın sağduyusunu karşısında bulur. Kimsenin ülkenin birlik ve beraberliğini, istikrarını bozmaya gücü yetmez. " şeklinde konuştu.

Emniyet teşkilatının son dönemde gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla şer odaklarının amaçlarına ulaşmasını engellediğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Emniyet birimlerimizin başarılı çalışmaları ve halkımızın sağduyusu bu tür menfi hareketleri sonuçsuz bırakmıştır." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious