Erdoğan, TOKİ anahtar teslim töreninde konuştu

Erdoğan, TOKİ anahtar teslim töreninde konuştu.10914
  • Giriş : 21.06.2008 / 20:16:00

Başbakan Erdoğan, şehir şehir ülke ülke mekik dokuyarak Türkiye'yi büyütmek için çalıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan: Buraya Viyana'dan geliyorum, sizi görünce yorgunluğum geçti

Daha güzel yarınlara projesinin açılışı ve TOKİ konutlarının anahtar teslim töreni için Batman'a gelen Başbakan Erdoğan, 1237 konutun anahtarlarını sahiplerine verdi. Burada bir açıklama yapan Erdoğan, "Bugün buraya Viyana'dan binlerce kilometre uzaktan geliyoruz. Şu sevinci görünce, coşkuyu görünce inanın bütün yorgunluğumuzu üzerimizden atıyoruz. Dün gece Milli takımımız büyük bir başarıya atarak tarihinde ilk kez Avrupa kupasında yarı finale yükseldi. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyoruz. İnşallah Çarşamba günü Almanya ile yapacağımız yarı final maçından da galibiyetle ayrılırız. Bu başarı, azim ve kararlılığın güzel bir örneğidir. Hayatın her alanında ümitsizliğe kapılmadan gayret göstermek gerekir" dedi.

Hükümet olarak millete hizmet için sürekli yollarda olduklarını dile getiren Başbakan Erdoğan şöyle devam etti: "Hükümet olarak bizler milletimize hizmet yolunda "durmak yok yola devam" diyoruz. Bizim lügatımızda yorgunluk, kırgınlık, bıkkınlık yok. Durmak yok duraklamak yok. Hizmetlere devam ediyoruz. Şehir şehir, ülke ülke mekik doyup Türkiye'yi büyütmeye devam ediyoruz. Ankara'da bazı siyasetçiler bunu anlayamıyor. Ankara'ya kendini zincirleyenler buna anlam veremiyor. Şimdi istiyorlar ki, biz de kendimizi Ankara'ya zincirleyelim. Beyler o devir bitti. Sorun üreten siyaset artık tarihe karıştı. İçi boş tartışmalar Türkiye'ye zaman kaybettiren, bu işler olmuyor. Ankara'da oturmakla olmuyor, geleceksin Batman'a milletin derdiyle dertleneceksin. Sabah akşam sanal tehditler üreterek bu millete hizmet edemezsin. Anadolu yollarına düşmeden milletin derdine kulak vermeden fakirin, garibin derdini dert edinmeden Türkiye'ye hizmet edemezsin. Bunların böyle Türkiye diye bir derdi yok. İşte bu yüzden geride bıraktıkları bir tek eserleri yok. Batman'da gösterebilecekleri bir eserleri var mı? Çünkü bunların hedefi çözüm, hizmet üretmek değil. Gerginlik, karışıklık üretme. Yahu yapamıyorsun bari yapana engel olma. Türkiye sağladığın hiçbir katkı yok. Bari katkı sağlayana engel olma. Türkiye'ye ürettiğin hiçbir hizmet yok, bari hizmet verene engel olma."

Başbakan Erdoğan'a TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Devlet Bakanı Marut Başesğioğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret ve Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious