Erdoğan, TSK'ya başarılı harekat için teşekkür etti

Erdoğan, TSK'ya başarılı harekat için teşekkür etti.9377
  • Giriş : 01.03.2008 / 21:51:00

Erdoğan, TSK'nın Kuzey Irak'ta teröristlere yönelik temizlik hareketini tamamladığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Rize'nin kurtuluşunun 90. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Haldun Alagaş Spor Tesisleri'nde düzenlenen geceye katıldı.

Bir konuşma yapan Erdoğan, "Ana baba ocağı Rize'mizin kurtuluşumuzun 90. yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda sizlerle olmaktan duyduğum mutluluğu bir kez daha ifade etmek istiyorum. 9 günlük bir sınır ötesi operasyondan sonra bu akşam sizlerle birlikteyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK); Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik, teröristlere yönelik bir temizlik hareketini tamamlayarak geri döndü.

Böyle bir kurtuluş gecesinde ben, gerek Rize'nin kurtuluşunda, ülkemizin kurtuluşunda şehit olanlara ve Kuzey Irak'taki terör kamplarına yönelik gerçekleşen operasyondaki şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. En üst düzeydeki subaydan en alt derecedeki ere kadar milletimiz ve kendi adıma şükranlarımızı ifade ediyorum" diye konuştu.

Ardından söz alan Köksal Toptan ise, "Terör örgütüne yönelik kara operasyonu büyük bir başarıyla yerine getirildi. Bu başarılı mücadeleyi kimse görmezden gelemez. Herkese ve her kesime, alınması gereken ders verilmiştir. Dünyanın 3. büyük ordusu olan TSK'yla gurur duyuyoruz ve onlara karada, havada, denizde başarılar diliyorum" diye konuştu.

İstiklal Marşı'ndan kıtalar okuyan Köksal Toptan, şehitleri andı. Toptan, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak üzere canını veren şehitlerimizi Allah'tan rahmet diliyorum.TBMM'nin hükümete verdiği yetki ve hükümetin de TSK'ya verdiği görev, TSK tarafından eksiksiz olarak tamamlanmıştır. TBMM'nin hükümete verdiği görev süresi 1 yıldır. Ancak bundan sonra da TSK, gerekli gördüğü her alanda ve her zaman terörle mücadele yapma yetkisiyle donatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious