Erdoğan, Üsküp'teki Türk çarsını gezdi

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki heyet ve Makedonya Başbakanı Vlado Buckovski ile Üsküp'teki Türk çarsını gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gezi sırasında Başbakan Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve beraberindeki diğer heyet üyeleri de eşlik etti.
Başbakan Erdoğan'dan önce çarşıya eşi Emine Erdoğan geldi. Emine Erdoğan, Makedonya Başbakanı Buckovski ile selamlaştıktan sonra Türkiye ve Makedonya bayraklarının bulunduğu bir rozeti korumasından alarak Başbakan'ın yakasına taktı. Çarşı'daki Türkler, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunurken Başbakan Erdoğan çarşıda bulunan İstanbul Simit Sarayı'nda kaşar, simit, börek yedi ve ayran içti. Simit sarayından çıkışında Başbakan Erdoğan teşebbüste bulunsa da faturayı korumaları ödedi. Simit sarayının ardından hediyelik eşya dükkanına giren Erdoğan, burada bir çift çarık aldı.

Erdoğan, çarşının ardından Osmanlı döneminde yapılan Taşköprü'ye geldi. Erdoğan, köprü hakkı bilgi aldıktan sonra Makedonya Meydanı'na geçti. Başbakan Erdoğan meydanda bu ülkede yaşayan bazı Türkler ile fotoğraf çektirdi. Başbakan Erdoğan'a makam arabasına binerken teshib hediye edildi. Teshibin okunmuş olduğunu belirten vatandaşa Başbakan Erdoğan, korumasının yakasındaki Türk bayrağı rozetini alarak bu kişiye hediye etti.

Başbakan Erdoğan, sabah saatlerinde de Makedonya Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Ljupço Jordanovski ile görüştü. Erdoğan, Parlamento Başkanı Jordanovski görüşmenin ardından Türkiye-Makedonya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle de bir araya geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious