Erdoğan, Zebari'ye cevap verdi

Erdoğan, Zebari'ye cevap verdi.50495
  • Giriş : 18.10.2007 / 22:53:00

Başbakan'a, Hoşyar Zebari'nin PKK ile ilgili soruldu. Erdoğan bu sözlere şu sert yorumu yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi operasyonun siyasi, ekonomik ve askeri boyutu olduğunu belirterek, ''Bütün bunları kendi çerçevesi içinde değerlendirerek, yol haritamızın gereği ne ise onu yapacağız. Onun için bu süreci aklıselim ile sürdürmek durumundayız. Yapacağımız budur'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'nin, ''resmi taleplerinin, PKK terör örgütünün topraklarından çıkması olduğu'' yönündeki açıklamasına ilişkin yorumunu sormaları üzerine, bu konularda yorum yapmaya gerek olmadığını söyledi. Tezkereden sonra Bakanlar Kurulu'nda hukuki duruma ilişkin değerlendirme yapacaklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti: ''Yol haritamızı, ilgili kurum ve kuruluşlarımızla birlikte belirleyerek devam edeceğiz. Ama bu arada çeşitli talepler var.

Bu talepler üzerinde de değerlendirmelerimizi yapacağız. Her zaman söylediğim gibi olayın 3 farklı boyutu var. Siyasi boyutu, ekonomik boyutu ve askeri boyutu var. Bütün bunları kendi çerçevesi içinde değerlendirerek, yol haritamızın gereği ne ise onu yapacağız. Onun için bu süreci aklıselim ile sürdürmek durumundayız. Yapacağımız budur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious