Erdoğan 1 Mayıs söylemlerine son noktayı koydu

Erdoğan 1 Mayıs söylemlerine son noktayı koydu.7999
  • Giriş : 22.04.2008 / 23:16:00
  • Güncelleme : 22.04.2008 / 23:24:05

Başbakan Erdoğan, 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi ilgili taleplerle ilgili son sözü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi ve kutlamların Taksim meydanında yapılması ile ilgili taleplerle ilgili son sözü söyledi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Resmi tatil beklentileri olanlar vardı. Türkiye bir tatiller ülkesidir. Bir günün maliyeti bu ülkeye 2 katrilyondur. Hesaplarsanız yılın 165'e yakın günün tatil olduğunu görürsünüz. Hem kalkınmadan bahçedeceksiniz hem tatil isteyeceksiniz. Bu günü tatil ilan edilecek konum da değiliz.

Ayakların başları yönettiği yerde kıyamet kopar. Biz parti olarak tüm miting ve organizasyonlarımızı Kazlıçeşme'de yaptık. İlla bizi Taksim'i verin Sultanahmet'i verin diyemezsiniz. Beyazıt, Taksim, Sultanahmet eskiden miting alanıydı. Belirli sebeplerden ötürü bu meydanlar miting alnı olmaktan çıkmıştır. Miting yapılacak alanlar bellidir. Mülki idare bu anlayışı kabul etmez. Herkesin yasalara uyması gerekir. İktidar olarak biz yasalara uyuyorsak, muhalefette buna uymak zorundadır. 1 Mayıs kutlamasına karşı olan bir hükümet yok. Bizi yasalardan doğan hakların kullanılmasını savunuyoruz.

1 Mayıs kavga malzemesi yapılmasın. Marjinal grupların şiddet eylemlerini uyguladığı bir gün olmaktan çıksın istiyoruz. Sendikaları sorumluluğa çağırıyoruz. Maksat kutlama ise yerler bellidir. Bu anlayışla 1 Mayıs'ı bir provokasyona dönüştürülmemesini herkesten istiyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious