Erdoğan 10 simite 102 YTL verince...

Erdoğan 10 simite 102 YTL verince....13918
  • Giriş : 27.12.2008 / 06:20:00
  • Güncelleme : 27.12.2008 / 00:41:42

Başbakanını karşısında gören simitçi şokladı... Simitçi, "Dayı para gerekmez benden olsun" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan da mı kemer sıkıyor? Bu kareler IMF ile yapılan görüşmelerin ne kadar zorlu geçtiğini, şartların ağırlığını gösterir gibi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Müteahhitler Birliği ödül töreninin ardından yolda makam aracını durdurarak yol kenarındaki simitçiden 10 tane simit aldı. Başbakan Erdoğan'dan para almak istemeyen simitçi, "Dayı para gerekmez, benden olsun" dedi. Erdoğan buna rağmen 2 YTL simite, 100 YTL de simitçiye verdi.

Erdoğan, Türkiye Müteahhitler Birliği ödül töreni için gittiği Sheraton Otel'den ayrıldıktan sonra Başbakanlık Merkez Bina'nın karşı tarafında Olgunlar Sokak girişinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 41 numaralı simit tezgahının önünde makam aracını durdurdu. Makam aracından inen Erdoğan, simit tezgahında çalışan Özer Yalnız'ın yanına gitti. Erdoğan, Yalnız'a, "Merhabalar yeğenim. 10 simit ver" dedi.

 İHA'ya konuşan Yalnız, Başbakanı karşısında görünce heyecanlandığını söyledi. Yalnız, "Simitleri verdikten sonra para almak istemedim. Heyecandan 'Dayı para gerekmez benden olsun' dememe rağmen Başbakan para vermek isteyince '2 YTL o zaman' dedim. Normalde 4 tanesini 1 YTL'ye satıyorum. İki tane benden verdim" diye konuştu. Erdoğan'ın 10 simite 2 YTL verdiğini belirten Yalnız, simitlerin dışında kendisine de 100 YTL de bahşiş verdiğini ifade etti. Günlük kazancının 30 YTL olduğunu söyleyen Yalnız, Erdoğan'dan 100 YTL alınca sevindiğini belirtti. Erdoğan'ın ayrılmasının ardından tezgaha 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu simitçiden simit aldı' yazısı asan Yalnız'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Simitçi Özer Yalnız da, Başbakan Erdoğan'ın simit satın almasının ardından işlerinin açıldığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*