Erdoğan 3 Avrupa ülkesine gidiyor

Erdoğan 3 Avrupa ülkesine gidiyor.13947
  • Giriş : 16.06.2009 / 15:22:00

Başbakan Erdoğan, ay sonunda Yunanistan, Arnavutluk ve Belçika'ya ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan'ın, 3 Avrupa ülkesine yapacağı ziyaretin ilk ayağı Yunanistan'a olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, 3 Avrupa ülkesine yapacağı ziyaretin ilk ayağı olan Yunanistan'a, 20-21 Haziranda gidecek.

Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'in Akropolis Müzesi'nin açılışı için yaptığı davete katılacak. En son 2004 yılında Yunanistan'a giden Erdoğan'ın ziyaretine karşılık veren Karamanlis, 49 yıl aradan sonra Türkiye'ye gelen ilk Yunan Başbakanı olmuştu.

Akrapolis Müzesi'nin açılışını katılacak olan Erdoğan'ın temasları çerçevesinde, Yunan mevkidaşı Kostas Karamanlis ile de ikili bir görüşme yapacağı bildirildi.

Başbakan Erdoğan, Yunanistan'a en son 6 Mayıs 2004'te resmi ziyareti gerçekleştirmişti.

-ARNAVUTLUK ZİYARETİ-

Başbakan Erdoğan, 25 Haziranda ise Arnavutluk Başbakanı Sali Berisha'nın daveti üzerine bu ülkeye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Başbakan Erdoğan, ''Durres-Kukes Otoyolu''nun 57 kilometrelik Reşen-Kalimaş bölümünün açılış törenine katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın, ziyareti çerçevesinde Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi, Başbakan Sali Berisha ile ana muhalefetteki Sosyalist Parti lideri ve Tiran Belediye Başkanı Edi Rama ile ikili temaslarda bulunması da öngörülüyor.

-BELÇİKA ZİYARETİ-

Başbakan Erdoğan, bu ay içinde planlanan son yurt dışı ziyaretini ise Belçika'nın başkenti Brüksel'e gerçekleştirecek.

Crans Montana Forumu'nun 20. Yıllık Oturumu'nda ''Onur Konuğu'' sıfatıyla bir konuşma yapmak ve kendisine verilecek 2009 yılı Vakıf Ödülünü almak üzere 25–26 Haziran 2009 tarihleri arasında Belçika'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek olan Başbakan Erdoğan, ziyareti çerçevesinde Belçika Başbakanı Herman Van Rompuy ve AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ile bir araya gelerek, ikili temaslarda bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*