Erdoğan 5 yılda 15 yaş yaşlandı

Erdoğan 5 yılda 15 yaş yaşlandı.9734
  • Giriş : 25.11.2008 / 18:15:00

İSO tarafından yaptırılan Mesleki Eğitim Kompleksi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Başbakan 5 yılda 15 yaş yaşlandı. Gecesi gündüzü olmadan çalışıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yaptırılan Mesleki Eğitim Kompleksi'nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in yanı sıra İstanbul Valisi

Öğretmenlerin maaşlarının vergilerden gelen gelirlerle ödendiğini ifade eden Bakan Çelik, "Tabi ki Finlandiya ve Hollanda'daki gibi öğretmenlerimize para vermek isteriz. Medya "Finlandiya'da bir öğretmenin maaşı bu kadar, burada bakar" diye karşılaştırma yapıyor. Siz Finlandiya medyası gibi misiniz? Kimse ucuzluk yapmasın. Öğretmenin emeğinin karşılığında verilecek ücret, bu bedelle ölçülemez. Öğretmenler çok önemli iş yapıyor. Önceden bir baba "bir veriyorlarsa ben beş veriyorum" diyordu. Ama bak gemi karaya tosladı. Son günlerde Avrupa Birliği ile ilgili kirli bilgi akışı var. Biz AB'ye girsek bile "Bizi vizesiz oraya sokmayacaklar" diye Avrupa'daki ülkelerin nüfusları harici dışarıdan her yıl 1,5 milyon işgücüne ihtiyaç var. Siz mesleğinizi yapın, dünyanın her yerinde iş bulursunuz. Son günlerde bir eleştiri var. AB'ye giriş için reformlarda bir yavaşlama var diye. Bu tamamen yanlış. AB için her adım atılmaktadır. Bakanlar Kurulu toplandığında her defasında AB gündeme geliyor ve yapılacak işler konuşuluyor. Bina çabuk yapılır. Ama onun ince işleri uzun sürer. Bizde şimdi böyle bir dönemdeyiz" diye konuştu. Bakan Çelik, bugün açılışı yapılan kompleksin temel atma törenini yapan Başbakan Erdoğan'ın törendeki görüntülerinin izlendiğini hatırlatarak, "Başbakan 5 yılda 15 yıl yaşlandı. Gecesi gündüzü olmadan çalışıyor. Türkiye'nin itibar kazanmasında Başbakanımızın büyük çabaları oldu. "Başbakanım dertliyim" diyor. İşçinin derdi Başbakanımız ve bizim derdimizdir. TOKİ ile 1 katrilyonluk anlaşma yaptık. Bu parayı 5 yılda ödeyeceğiz. TOKİ de bize okullar yapacak. Belediye burslarında ana muhalefet, Anayasa Mahkemesi'ne itirazda bulundu. Anayasa Mahkemesi bu bursları iptal etti. Bende o zaman söylemiştim belediyeler bize bildirir ve bizde bursları veririz" demiştim. Ama belediyeler beni arayarak bununla ilgili yasal engel olduğunu söyledi. Fakir fukaranın bir tas çorbasına göz dikmenin kime faydası var. Eğitime kim ideolojik bakarsa kötülük yapar. Ben ne zaman meslek liseleri dediysem İmam Hatip lisesi ağzımdan çıkmadığfı halde bu şekilde yazdılar. Buna rağmen meslek liseli oranı yüzde 43'e geldi. YÖK ile meslek liselerindeki düzenleme için görüşüyoruz. Yoksa meslek yüksek okulları bugünkü hali ile yürümez" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*