'16 Nisan'dan sonra konuşacağız!'

'16 Nisan'dan sonra konuşacağız!'.15188
  • Giriş : 21.03.2017 / 12:49:00
  • Güncelleme : 21.03.2017 / 12:49:57

Erdoğan, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu ile ilgili çarpıcı sözler sarfetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan İçin Orman Ekonomi İçin Orman programında orman konusunda 6 başlık hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayır kampanyası yürüten muhalefete sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan 16 nisan'daki referandumdan bahsederken "Bugün hayır kampanyası yürütenler o günde darağacının arkasındaydı" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan satırbaşları:

Yüzde 65 hibe uygulaması kapsamında 30 dekarlık arazisini ceviz badem gibi ağaçlara kullanan her vatandaşımıza 40 bin liralık kaynak sağlıyoruz.

Tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimini ticaretini yaygınlaştırmak vatandaşlarımıza önemli bir gelir sağlamak istiyoruz.

Ülkemizin sahip olduğutabii güzellikleri gerekli plan ve yatırımları yapmak suretiyle turizme kazandırmakta kararlıyız.

81 ilde tabiat turizmi seferberliğini başlatıyoruz. Dünyanın ilk 5 ülkesi arasına girmeyi hedefliyoruz.

Sahra Çöülün yayılmasını önlemek için yeşil duvar projesini destekliyoruz.

Türkiye geçtiğimiz 14 yılda orman konusunda adeta bir devrim gerçeleştirdi.

Şehrimizin etrafı çirkin gecekondularla dolarken dahi çevre hassiyeti elden bırakılmadı.

BUGÜN HAYIR DİYENLER O GÜNDE DARAĞACININ ARKASINDAYDI"

Asırlardır süren yönetim sistemi arayışımız için çok önemli bir dönemdeyiz. Anayasa değişikliğini 16 Nisan'da miletimizin takdirini sunuyoruz. Bu ssitemin özünde güçlü etkin ve sorumlu bir yürütmenin oluşturulması vardır. Geçmişte büyük bedeller ödedik. Gazi Mustafa Kemal, İnönü ile sorunlar yaşadı. Celal Bayar aynı şekilde... Ne zaman ki bu dönemler bitti Sayın Sezer döneminde aynı ekolden geldikleri halde merhum Ecevit ile anayasa kitapçığı fırlatma hadisesi yaşadık. Ertesi gün ekonominin ne hale geldiğini hatırlayın.. Pekçok usulle meclis, başbakan, hükümet devre dışı bırakıldı. 1960 darbesinde milletin seçtiği Başbakan'ı darağacına çıkarmadılar. Bugün hayır kampanyası yürütenler o günde darağacının arkasındaydı. 1970'de hükümeti zorlayanların, 1980'de devirenlerin gücü sistemin zayıflığından geliyor. Aynı şekilde 2002 yılında bize cumhurbaşkanı seçtirmeyenlerin cesareti sistemdeki zafiyettendir.

"FELAKET YALAN SÖYLÜYORLAR"

17-25 Aralık darbe girişimini bölücü örgütün çukur eylemlerini hatırlayın, şimdi o eylemciler hayır diyor, Kandil hayır diyor. Ülkemizi bölmek isteyen terör örgütleriyle birlikte hareket etmenin izah edilebilir bir yanı olabilir mi? Terör örgütlerinin Avrupa'da nasıl paslaştıklarını görüyoruz. Batı'da FETÖ'nün arkasında kimlerin olduklarını görüyoruz, milletimize bu bedelleri ödetmeye kimsenin hakkı yoktur. Tüm yaşananlardan aldığımız dersle yönetim sistemini değiştiriyoruz. Fakat bunlar felaket yalan söylüyor. Bu anayasa değişikliğine, metni dahi okumadan karşı çıkanlar var. Anayasa değişikliğinin ne getirdiği bellidir, olmayan bir şeyi varmış gibi gösteriyorlar. Metni oku, metni!

PARLEMENTOYA GİRMEYE HAZIR MISINIZ

18-25 arasındaki gençler size sesleniyorum. Kızıyla erkeği ile parlementoya girmeye hazır mısınız. Bu gençliği çoluk çocuk diye değerlendirenlere 16 Nisan'da cevap verelim

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*