Erdoğan 60'ıncı mitingini yapıyor

Erdoğan 60'ıncı mitingini yapıyor.18007
  • Giriş : 24.03.2009 / 15:51:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 16:19:56

Baretle kürsüye gelen Erdoğan, seçim sonuçlarına ilşkin ilk kez oldukça iddialı bir cümle kurdu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 60'ıncı mitingini Zonguldak'ta yapıyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Türkiye bir kez daha AK Parti diyor. Belediyecilik bizim işimiz. Bunlar belediyeciliği görrmüş bilmiş değil. Bunların belediyecilik yaptığı şehirlerimizin ilçelerimizin durumu ortada..

Millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Zonguldak kömür madenlerini dünya ile buluşturduk.

Ocaklara inmiş oarada 3300 işçi alacağımızın sözünü vermiştik. Sizlerin çalışma koşullarını gören herhalde başka bir başbakan olmamıştır. Bu sözümüzden sonra 8 ayda bu kuruma 3300 işçi alımını gerçekleştirdik.

Kısa vadede yıllık kömür üretimini 3 milyon tona uzun vadede 5 milyon tona çıkaracağız. Türkiye artık kaynaklarını kendisi için kullanıyor.

Bunların meydanlarda yalandan iftirafdan başka konuştukları bir şey var mı? Projelerini anlatan var mı? Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz. Bu ülkede mazot alınmıyordu. Gaz yağı bulunmuyordu.

Şimdi küresel kriz ve işsizlikle hükümeti vurmaya çalışıyorlar. Küresel kriz sadece biz de değil. Türkiye Kömür Ocakalrının kapatılması konuşuluyordu bu ülkede. Şimdi ne duruma getirdiğimiz ortada. İşçilerin çalışma koşulunu biz düzenledik. Çırağın da ustanın da hakkını biz verdik. Geçici işçilere kadrolu hale getiren de biz olduk.

Ey Bahçeli yalansa çık söyle! Gecelik borçlanma faizi yüde 63 idi. Şimdi yüzde 13. Aradaki fark yüzde elli... Bu kimin cebinde kalıyor? Benim vatandaşımın cebinde kalıyor. 

750 milyar dolara çıktı Türkiye'nin GSMH'sı... Dünyanın 17. büyük ekonomisi olduk. Bunların gözleri var görmüyor. Kulakları var duymuyor.

2002'de ortalama memur maaşı 578 liraydı bunların iktidar olduğu dönemde. Şimdi en düşük memur maaşı 1417 lira oldu. Emeklilerin aylığı neydi ne oldu? Bunlar olduğu devletin maaşının ödeyemediği dönemden bu günlere geldik. Vatandaşı enfalasyona ezdirmedik. Zorunlu tasarruf hesaplarında kestikleri paraları biz ödedik. Bunlar borçlandı biz bu nemaları ödemek zorunda kaldık. Dedik devlet işçiye memura borçlu olmaz dedik. Ve ödedik 13.5 katrilyonu. Sayın Baykal bu söylediğim doğru mu yanlış mı çık söyle. Sayın Bahçeli Sayın Baykal siz de kestiniz bu paraları. Faiz farklarını ödemek için. Konut edindirme yardımı da aynı şekilde. Bunun için de 3 katrilyon ödedik. Siz borçlandınız biz ödedik. Sayın Bahçeli kaç konut yaptın? Dikili bir konutun var mı söyle? 350 bin konut yaptık. Bu sevda ister. 250 bin konutu sahibine teslim ettik. Dün akşam çıkmış Sayın Bahçeli kapıları dökülüyor diyor. Benim vatandaşım da geliyor bana Allah razı olsun diyor.

İşçi çıkartanlarla seçimden sonra hesaplaşacağız. Dar günde işçisini kapının önüne koynalara hesabını soracağız. Hazırlıklarımız var. Son yüzyılın en büyük krizi karşısında dimdik duruyoruz. Her türlü tedbiri alıyoruz. Almaya devam edeceğiz. Krize karşı 48 önlem aldık.

Bunlar milletin psikolojisini bozmak için her şeyi yapıyorlar. Utanmasalar Kızılay Meydanı'na çıkıp zil takıp oynayacaklar. AK Parti batıyor diye... Bu krizden tek etkilenen biz değiliz. Uluslararası camiadan geliyorlar bize siz süreci çok iyi yürütüyorsunuz diyor.

Sayın Baykal yüzde 500 faiz ödettin bu millete sen bunları unutma..

Sayın Baykal sen Ergenekon'un avukatlığına devam et. Biz milletin avukatıyız. Vergi kaçakçısı ile yan yana durmaya devam et. Medyaya baskı yap, yargıya baskı yap, valiye baskı yap, bürokrata baskı var. Böyle siyasetçi olmaz.

Vatandaşımız istediği hastanede tedavi oluyor, istediği eczanede ilacını alıyor. Bunların zamanında hastaneler ölüyü bile rehin alıyordu. İnsana insanca yaklaşmak budur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*