Erdoğan: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun

Erdoğan: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.12756
  • Giriş : 14.10.2008 / 12:39:00
  • Güncelleme : 14.10.2008 / 12:41:10

Erdoğan'dan cevap: "Bu ülkede yüksek sesle konuşan herkes sözünün nereye varacağına dikkat etmeli."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan partisinin Meclis grup toplntısında partililere sesleniyor.

Bu hafta ahilik haftası olması münasebetiyle kardeşlik konusunda konuşmak istiyorum. Dün olduğu gibi bugün de vatanımız bir bayrağımız bir. Çanakkale'deki ruh bugün kü ruhtu.

Her yerde birbirimizin hukukuna riayet edenleriz. Kardeşiz, biriz. Aramıza nifak tohumları ekmek isteyenler soframızda yer vermeyiz. 70 milyonu kuşatacak bu ruhu anlamayan dar pencereden bakanlar bu kardeşliği anlayamaz.

Bu ülkede yüksek sesle konuşan herkes sözünün nereye varacağına dikkat etmeli. Hiç bir millet kardeşliği bizim gibi kurumsal hale getirememiştir. 100 yıldır bir yaşayan bizi bölmek için nifak tohumları ekilmeye çalışıldı. Ama bizi birbirimizden koparamadılar. Koparamayacaklar...

Milletimiz kardeşliğine koruma iradesine sahip. Son dönemde benim ve arkadaşlarımızları sözünü farklı yerlere çekmeye çalışanlar var. Bunu kıskanıyorlar mı anlamıyorum. 70 milyona ulaşacak kapasiteleri olmadığı için mi bilinmez. Van'da bizi doğru anlar Hakkari'de.. Milletin kardeşliğini gözardı eden söylemlere prim vermemeliyiz. Bu düşmanlık dilini susturmayız. çatışma ve düşmanlık dilinin izlerini taşıyanlar bize zarar veriyor. İç barış ve kardeşlik yolu tek yoldur. Türkiye'nin mücadelesi barışa ulaşacaktır.

Hukuktan vazgeçmeyeceğiz. Demokrasi'den bir tek geri adım atmayacağız. Adaletten taviz veren eski geleneğe asla dönmeyeceğiz. Demokrasiden taviz verelim de terörle mücadele edelim demeyeceğiz. karamsarlığa asla prim vermeyeceğiz.

Terörle mücadele çok boyutlu bir şekilde sürüyor. terörün sadece bir güvenlik sorunu olmadığını görüyoruz. Bu toplumun ortak kanaati. aklı selim içindeki değerlendirmeler bu konuda mesafe almak konusunda önemli.

Aktütün ve Diyarbakır'da bu ülkenin kardeşliğine kastedildi. Ancak burada bizim ilk yenmemiz gereken düşman öfkemiz olmalı. Terör örgütü benim polisimi ve askerimi düşman gözüyle bakıyor. Biz onlara suçlu gözüyle bakıyoruz. demokrasi ve hukukun gereği bu. Düşmanca bakış ise istenen. terörün hedefi milletle devletin arasını açmak. Biz devlet millet nasıl olur bunu göstereceğiz. Medeni geçmişine yakışmayacak bu ülkenin milletin birliğine kastedecek bir davranış içinde bulunmadık bulunmayacağız.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*