Erdoğan AKP Grubu'nda konuştu

Erdoğan AKP Grubu'nda konuştu.11023
  • Giriş : 01.06.2007 / 10:41:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 15:54:36

Başbakan Erdoğan Ak Parti'nin 22. Dönemin son grup toplantısında konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, siyaseti dar, hizipçi kalıplar içine hapsetmeden, sağın da solun da değişim taleplerine cevap verdiklerini belirterek, ''AK Parti, bu ülkede yaşayan her insana, meşru olan her fikre, her inanca, her ideale aynı yakınlıkla duran, kendini toplumun parçaları ile değil, bütünüyle ifade eden bir merkez partisidir'' dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Meclisin 22. Dönem 5. Yasama yılının tamamlandığını hatırlatarak, ''Türk siyasi tarihine parlak bir istikrar örneği olarak imzasını atan AK Parti Hükümeti ve AK Parti Grubu, bu süre içinde aldığı emaneti taşımanın hakkıyla milletin huzuruna gelmektedir'' diye konuştu.

Millete giden her yolun, kendilerinin tabii mecraları ve istikametleri olduğunu kaydeden Erdoğan, 22 Temmuzu da 3 Kasım ve 28 Martta olduğu gibi milletle bir kucaklaşma, kavuşma vesilesi olarak gördüklerini belirtti. Erdoğan, şunları söyledi:

''Adeta bir vuslat heyecanıyla bekliyoruz. Milletimizin da bizi aynı heyecan ve coşkuyla beklediğini biliyor, gittiğimiz her şehrimizde en açık şekilde bu coşkuyu görüyoruz.

AK Parti iktidarıyla geçen 5 yıla yakın zamanın her günü, devletimizle milletimizin arasındaki soğuk duvarların yıkıldığı, mesafelerin ortadan kalktığı bir değişim takviminin sayfaları olarak, hamdolsun tarihe geçmiştir. Bu adalet ve kalkınma takviminin her sayfasını, bizler, milletimizle beraber yazdık. Bu uzun yolun her adımını milletimizle birlikte attık. Türkiye'nin güzel hayallerini gerçeğe dönüştürmek için milletimizle birlikte mücadele ettik.

AK Parti çatısı altında, millet iradesinin 22 Temmuzda ortaya çıkaracağı tablonun, bu ülke için endişe kaynağı olduğuna inanan bir tek vatandaşımız, ülke sathında aslında yoktur. Bu millet, son derece namüsait şartlar altında tarihin en parlak istiklal mücadelesini veren, Cumhuriyetimizi kuran bir dirayete sahiptir. Türkiye için doğru karar, milletin kararıdır.''

-DEĞİŞİM-

AK Parti'nin uzun bir geçmişe sahip olmayan, genç bir parti olduğunu hatırlatan Erdoğan, AK Parti iktidarında Türkiye'nin her alanda büyük bir değişim yaşadığını ve çok önemli mesafeler aldığını söyledi.

Erdoğan, iktidarları döneminde çok ağır kriz şartlarının ortadan kaldırıldığını, milletin üzerindeki ağır yüklerin hafifletildiğini, kaybolan umutların, kırılan hayallerin açtığı yaraların önemli ölçüde iyileştirildiğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bugün Türkiye yeniden bir umut, fırsatlar, huzur ve istikrar ülkesidir. Bunu ben söylemiyorum. Ülkemize koşup gelen yatırımcıdan, kredi notu veren kurullarına varıncaya kadar, bu aydınlık tabloyu, ülkemiz, milletimiz, geleceğimiz için tarihi bir kazanım olarak görüyoruz. Daha da önemlisi, çok daha güzel bir başlangıcın ilk adımı sayıyoruz. Her vatandaşımız için bu umut ve heyecanı korumak, Türkiye'nin hedeflerine, milletimizin beklentilerine, Cumhuriyetimizin ideallerine sadakatin bir gereğidir. AK Parti, milletimiz nezdinde Türkiye'nin değişim dinamizminin, huzur ve umutla geleceğe taşıdığımız bir adres haline gelmiştir.

Türk siyasetinde son bir kaç ayda yaşananlar, Türkiye için fikir, proje, iş, hizmet, yatırım üretenlerle, sıkıntı, kavga, kriz üretenlerin farkını, açık, seçik ortaya çıkarmıştır. Nedir o fark? AK Parti'nin, Türk siyasetinin pusulasını değişime ayarlayan, yönüne güncelleşme anlayışını yerleştiren, yüzünü çağdaş dünyaya çeviren adres olmasıdır. Nedir o fark? AK Parti'nin, Türkiye genişliğinde bir siyasetin samimi arayışı içinde olmasıdır.''

-''AŞIRILIKTAN UZAK AMA MERKEZE YAKIN...''

Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine neresinde yaşarsa yaşasın her insanını aynı samimiyetle kucaklayan, her karış toprağını aynı sevdayla seven bir memleket siyasetinin temsilcisi olduklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

''Demokrasiye, adalete, insan hak ve özgürlüklerine,laikliğe, sosyal hukuk devletinin gereklerine, bu ülkenin gelecek ideallerine yürekten bağlı ve sevgisini bu ülkenin bütün renklerini severek gösteren bir anlayışın, bir duruşun sahibi olmasıdır. (AK Parti) Farkımız budur. AK Parti, bu ülkede yaşayan her insana, meşru olan her fikre, her inanca, her ideale aynı yakınlıkla duran, kendini toplumun parçalarıyla değil, bütünüyle ifadede eden bir merkez partisidir. Aşırılıklardan uzak ama merkeze yakın her türlü anlayışla iç içe olmayı seven bir anlayış...

AK Parti, siyaset tabanı Türkiye olan, 780 bin kilometrekare olan bir siyasi partidir. Onun için bölgesel milliyetçiği reddeden bir partiyiz. Etnik milliyetçiliği reddeden bir partiyiz. Dinsel milliyetçiliği reddeden bir partiyiz.

Biz, siyaseti dar hizipçi kalıplar içine hapsetmeden, sağın da solun da değişim taleplerine cevap veriyoruz. Farkımız burada. Çünkü biz, kulağı yalnız kendi sesiyle dolu, tek yönlü bir parti olmadık, olmuyoruz, olmayacağız. AK Parti, her vatandaşın hakkını, hukukunu aynı kararlılıkla savunmayı ilke edinen bir parti.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious