Erdoğan: AKP'yi gölgeleyemezsiniz

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) AK Parti'yi karalamaya çalıştığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, "Broşürler dağıtmak suretiyle yalan yanlış iftira kampanyaları sürdürmek suretiyle AK Parti'yi gölgeleyemezsiniz" dedi.

AK Parti Meclis Grup Toplantısı'na 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın kolları ve sivil toplum örgütlerinden yoğun katılım oldu. AK Parti Mersin İl Teşkilatı da milletvekillerine cezerye dağıttı. Gruba gelişinde AK Partililer Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'e de yoğun tezahüratta bulundular. Partililer grup toplantısı boyunca Başbakan Erdoğan'a büyük sevgi gösterilerinde ve tezahüratta bulundular.

AK Parti'nin işkenceye karşı sıfır tolerans ilkesiyle hukuk reformları yaptığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, toplumdan şiddete karşı da sıfır tolerans tanınmasını istedi. Şiddetin panzehirinin devlette adalet, toplumda adalet, okulda adalet, sokakta adalet, ailede adalet olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Tıpkı nefretin panzehiri sevgi ve şefkat olduğu gibi bu yüzden bizim ortaya koymaya çalıştığımız siyasetin bir adı da adalet siyasetidir. Bu yüzden kız çocuklarımızın eğitimini yüzde yüze çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Onun için Haydi Kızlar Okula Kampanyası'nı biz başlattık. Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti değil" dedi.

Özellikle son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP'nin, AK Parti'yi tanımlamaya yönelik doğru konuşmadığını, yalan konuştuğunu ifade ettiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Elinize dizinize dursun. Bunu nasıl söylersin. Biz sizin icraatlarını biliyoruz. Sorulduğu zaman siyasette ilk kurulan parti biziz. İlk kurulan parti sizsiniz de bugüne kadar acaba kadınımıza bu ülkede ne kazandırdınız, ne verdiniz, onu söyleyin" diye konuştu.

Haydi Kızlar Okula Kampanyası'yla kızlara verilen desteğin erkeklere göre daha fazla olduğunu ve kadına karşı pozitif ayrımcılık yaptıklarını ifade eden Erdoğan, "Pozitif ayrımcılığı yapan biziz. Bunlarda yoksunuz siz. Zaten geçmişte de yoktunuz. Olmazsınız da" dedi.

Erdoğan sözlerini şu şekilde devam etti: "Broşürler dağıtmak suretiyle yalan yanlış iftira kampanyaları sürdürmek suretiyle AK Parti'sini gölgeleyemezsiniz. Tayyip Erdoğan'ın şahsında söylenmemiş sözleri söyledi diye göstererek şu veya bu müfteri kampanyalarının uzantısı olarak ambleminizi koymak suretiyle Tayyip Erdoğan'ı gölgeleyemezsiniz."

Erdoğan'ın sözleri üzerine ayağa kalkan bir vatandaş, "İşte dünya lideri. İşte babayiğit. Var mı böyle babayiğit?" diye bağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious