Erdoğan Alman gazete yıllığında

Erdoğan Alman gazete yıllığında.11114
  • Giriş : 13.12.2008 / 14:55:00

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung, ek şeklinde yayımladığı 2008 yıllığında, Başbakan Erdoğan'ın bu yıl Almanya'ya yaptığı ziyaretlere de fotoğraflarla yer verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan'ın, bu yılki ilk Almanya ziyaretini, 9 Türkün bir yangında hayatını kaybettikleri Ludwigshafen kentine 8 Şubat'ta yaptığı hatırlatılan yıllıkta, yangının sebebiyle ilgili çok spekülasyon yapılmasına rağmen, Erdoğan'ın vatandaşları sükunete çağırdığına işaret edildi.

Yıllığın iç sayfalarında Erdoğan'ın 13 Mart'ta da Türklere hitaben bir konuşma yapmak amacıyla Köln kentine gittiği ve bu vesileyle Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de bu tür konuşmalar yapabileceği fikrini ortaya attığı belirtildi.

Bu ziyaretle ilgili fotoğrafta, Erdoğan'ın konuşmasından önce Türkçe hazırlanan ve üzerinde ''Avrupalı Türklerin kalbi Köln'de atacak! Başbakan R. Tayyip Erdoğan Avrupalı Türklerle buluşuyor'' şeklinde bir yazının yer aldığı afiş yer aldı.

''Futbol'' başlığı altında ise üzerinde ay-yıldız bulunan bir Alman bayrağının fotoğrafına yer verilerek, 25 Haziran'da Limburg kentindeki bir döner büfesi sahibinin, yabancıların Alman toplumuna uyumunu teşvik etmek amacıyla bu fikri ortaya attığı, ancak bu fikrin farklı yorumlara yol açtığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*