Erdoğan Arnavutluk ve Brüksel'e gidiyor

Erdoğan Arnavutluk ve Brüksel'e gidiyor.13947
  • Giriş : 24.06.2009 / 15:56:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Arnavutluk ve Brüksel'e çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Erdoğan, temaslarının ardından 26 Haziran Cuma günü Türkiye'ye dönecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Sali Berisha'nın davetlisi olarak ''Durres – Kukes Otoyolu''nun 57 kilometrelik Reşen - Kalimaş bölümünün açılış törenine katılmak üzere yarın Arnavutluk'a çalışma ziyaretinde bulunacak.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış ile üst düzey bürokratlardan oluşan heyetin eşlik edeceği Başbakan Erdoğan'ın, ziyaret dolayısıyla Cumhurbaşkanı Bamir Topi, Başbakan Sali Berisha ile Ana Muhalefet Partisi lideri ve Tirana Belediye Başkanı Edi Rama ile ikili temaslarda bulunması öngörülüyor.

Başbakan Erdoğan, Arnavutluk ziyaretinin ardından, bu yıl Brüksel'de düzenlenecek olan Crans Montana Forumu'nun 20. Yıllık Oturumu'nda ''Onur Konuğu'' sıfatıyla bir konuşma yapmak ve kendisine tevdi edilecek 2009 yılı ''Vakıf Ödülü''nü almak üzere Belçika'ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Erdoğan'a bu ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış eşlik edecek.

AB'nin uluslararası arenadaki rolü, Doğu Avrupa, Afrika ve Arap dünyası ile ilişkilerinin ele alınacağı forum kapsamında, ''Türkiye'nin Avrupa Geleceği'' konulu bir konuşma yapacak olan Başbakan Erdoğan, AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Olli Rehn'in de katılacağı bir çalışma yemeğine başkanlık edecek.

Başbakan Erdoğan'ın ziyaret vesilesiyle, Belçika Başbakanı Herman Van Rompuy, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Olli Rehn ile bir araya gelerek ikili temaslarda bulunması da öngörülüyor.

Erdoğan, temaslarının ardından 26 Haziran Cuma günü Türkiye'ye dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*