Erdoğan; 'Aş kapısı, iş kapısı'

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Menderes Tekstil Konfeksiyon Tesisleri'nin açılışında yaptığı konuşmada, 3 Kasım 2002 seçimlerinden önce "Bu ülkede kim bir taş üstüne taş koyarsa başımızın üstünde yeri var." dediğini hatırlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, Denizli gezisinin son durağında, Sarayköy ilçesinde bulunan Menderes Tekstil Konfeksiyon Tesisleri'nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Erdoğan, bu tür davetler geldiğinde reddetmeyeceğini belirterek, "3 Kasım 2002 seçimi öncesinde, 'bu ülkede kim bir taş üstüne taş koyarsa başımızın üstünde yeri var' demiştim. Bunu söylüyordum, çünkü işsizlik almış başını gidiyordu. Her gün kepenkler kapanıyor ve işsizlik ordusuna her gün yeni işsizler ekleniyordu." dedi.

Erdoğan, Menderes Tekstil gibi istihdam sağlayan kuruluşların açılışına, sorumluluk mevkiinde bulunanların katılmasının şart olduğunu da kaydederek, "Aş kapısı, iş kapısı. Buna alkış tutmak gerekir." ifadesini kullandı.

Erdoğan'a yaptığı konuşma sonrasında, Menderes tekstil sahibi Rıza Akça tarafından plaket verildi. Erdoğan, daha sonra tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan, tesisteki gezisi sırasında bir çocuğu kucağına alarak bir süre sevdi.

Erdoğan, akşam yemeğini işçilerle birlikte yedikten sonra Denizli'den ayrılmak üzere Çardak Havaalanı'na hareket etti.

Bu arada, Erdoğan, atık su arıtma tesisine giderken, yolda sık sık durarak, çocuklara yüzlerce oyuncak dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious