" />

Erdoğan Balkon'dan seslendi

Erdoğan Balkon'dan seslendi.15602
  • Giriş : 14.06.2011 / 22:50:00
  • Güncelleme : 27.08.2016 / 22:44:22

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''balkon konuşması'' ile vatandaşlara seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ve bakanlar da eşlik ediyor.. Erdoğan'ın gelişi ve parti merkezi önünde toplanan vatandaşları selamlaması sırasında şarkılar çalındı..

Erdoğan'ın tüm İslam ve Türk coğrafyasına selam yollayarak başladığı sözleri şöyle:

'12 Haziran seçim sonuçları, ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı olsun. Bu sonuçlar inşallah tüm dünayada huzur ve barışa imkan sağlasın. Gurbet ellerden gelip ülkesinde oy kullanan vatandaşlarımıza, sandık başında görev yapan polis, asker, müşahidlere teşekkür ediyorum'.

2 KİŞİDEN 1'İNİN YİNE OYUNU ALMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Başbakan Erdoğan, yine Türkiye'de her iki kişiden birinin oyunu aldıkları için gururlu olduklarını söyledi..

Parti önündeki kalabalığın önündeki kalabalığın 'Kıskananlar çatlasın' sloganlarına Erdoğan 'Çatlamasınlar. Onları da kucaklayacağız.. 22 Temmuz 2007'de 16 milyon kişinin oyuna mazhar olmuşken bugün oyumuzu 5 milyon artırarak 21 milyona ulaşmanın sevincini yaşıyoruz..

22 Temmuz'a göre oyumuzu artırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz..

BUGÜN TÜRKİYE KAZADI

AK Parti'ye oy versin vermesin herkese söylüyorum.. Bugünün galibi hiç şüphesizi Türkiye'dir bu aziz millettir. Bugün bir kez daha Türkiye kazandı, demokrasi kazandı, milli irada kazanmıştır , millet kazanmıştır'

Bugün Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkes tüm kardeşlerim kazandı, bugün işçiler, memurum, işçim , köylüm, öğrencim, genç kardeşim, yoksul kardeşim ve kimsesiz kardeşim kazanmıştır. Bugün mazlumların umudu kazanmıştır. Bugün İstanbul kadar Saraybosna, İzmir kadar Beyrut, Ankara kadar Şam, Diyarbakır kadar Kudüs ve Gazze kazanmıştır..

Bugün Türkiye kadar, Kafkasya, Avrupa ve Asya kazanmıştır. Şunu büyük bir gururla söylüyorum. Türkiye bugün coğrafyasında güçlü bir demokrasi ülkesi haline gelmiştir.

ARTIK GERİDE KALDI

Çetelerin istikamet çizdiği Türkiye, milletin takdiri ile geride kalmıştır.. Türkiye'nin önünde yep yeni ter temiz sayfa açılmıştır.. ,

74 MİLYONUN BAŞBAKANI OLACAĞIM

Türkiye'nin her köşesinde Türkiye var. Doğuda da var batı da var. Kuzeyde de var güneyde de var. 7 bölgede varız. Biz kimseyi ayrı tutmadık. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Hiç ayrım yapmadan samimi şekilde demokrasinin seviyesini yükseltmek için çalıştık. Bundan sonra geriye gidiş olmayacaktır..

74 milyonun her bireyinin yaşam tarzı bize bir emanettir. Bize oy veren vermeyen herkesin yaşam biçimini, inanç biçimini namusumuz üzerimize koruyacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır..

KİBİRDEN KAÇINACAĞIZ

Kibirden kaçınıyorduk bugünden sonra daha mütevazi olacağız.. Milletimizin hizmetkarı olacağız.

Vatandaşımız ayrıca bize yeni anayasa için bize görev verdi.. Diğer partilerle uzlaşı içinde anayasa yapma mesajını aldık..

Muhalefet ve parlamento dışındaki partilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla istişare ve uzlaşı içinde yeni anayasa için çalışacağız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*