Erdoğan bankacılara rest çekti

Erdoğan bankacılara rest çekti.8946
  • Giriş : 19.11.2008 / 09:50:00
  • Güncelleme : 19.11.2008 / 09:59:04

Havalimanı'na inişinde ekonomik krizle ilgili sert açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak ''ATA'' ile saat 20.00'de Cenevre'den Ankara'ya geldi.

Başbakan Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'nda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Ankara Valisi Kemal Önal, Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz ve öteki ilgililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış da Ankara'ya geldi.

Başbakan Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda hükümetin krize yönelik tedbirler aldığını belirterek şu açıklamaları yaptı:

Adil davranacağız, elele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz süreci beraber atlatacağız. Bizler kimseye bugüne kadar peşkeş çektirmedik bundan sonra da çektirmeyeceğiz. Kredi çağırma, kredi verme konusunda geri çekilme gibi konulara takip edeceğiz. Bir bankanın görevi kredi verme müşterisine destek sağlamaktır. Ben başka ülkeler dolaşıyorum dolacağım, arkadaşlarım sürekli temas halindeler. Yeni kaynaklar peşindeyiz. Bununla birlikte kendi kaynaklarımızı devreye sokmamız lazım.

YASED toplantısında bu konunun daha fazla üzerinde durucağız. Biz bu geminin içinde beraber yaşıyoruz. Sorunları da beraber çözeceğiz. Ülkemiz krizin etkisi altında değil ancak bu kriz bizi de etkelemez diyemeyiz. Özellikle ilk 6 ay içinde bu anlamda etkileşim olacaktır. Biz bu konuyla ilgili yasa çıkardık. Firmalar biraz sermayelerine sermaye enjekte etsinler. Reel sektörde sermayelerine sermaye eklesinler. kimseye birşey sormayacağız.

G-20 zirvesinde dünyanın sayılı liderleri ile görüşme fırsatı bulduk. Küresel krize karşı alınacak tedbirler konusunda görüş teatisinde bulunduk.

ABD ziyareti sonrasında İsviçre'de görüşmelerde bulundum. Medeniyetler İttifakı eş başkanı olarak konuşma yaptım.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*