Erdoğan-Baykal arasındaki rüşvet polemiği kızışıyor

Erdoğan-Baykal arasındaki rüşvet polemiği kızışıyor.13421
  • Giriş : 12.04.2008 / 22:53:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 22:57:08

Baykal döneminde rüşvet vermek zorunda kaldığını itiraf eden Erdoğan'a Baykal sert cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rüşvet polemiğinde sıra Baykal'da.. 30 yıl önce Baykal döneminde rüşvet vermek zorunda kaldığını itiraf eden Erdoğan'a Baykal'dan hadisli yanıt.

CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'a meşhur hadisi hatırlattı: "Rüşveti alan da veren de mel'undur"

Baykal, İzmir Gaziemir, Aliağa metro istasyonları açılışında Başbakan Erdoğan'a karşı çok sert çıktı. İşte Baykal'ın konuşmasından önemli notlar:

Başbakan ülkeyi bu noktaya getirmiş, Türkiye'de sıkıntılar var. Böyle bir ortamda Başbakan'ın tek derdi var. Neymiş o: Deniz Baykal ve CHP.

SENİN TİYNETİNDE RÜŞVET VERMEK VARSA

Geçen hafta dedi ki: 30 yıl öncesinden olaylar anlatarak beni suçlamaya çalışıyor. 30 yıl önce Başbakan 'ben mazot alırken rüşvet verdim' diyor. 30 yıl önce rüşvet verdiği için 30 yıl sonra Baykal'ı suçluyor. Bende cevap verdim. Dedim ki 'eğer senin tıynetinde rüşvet vermek varsa Baykal sana ne yapabilir.'

Rüşveti vermek de almak da hukuken ve ahlaken doğru değildir. Başbakan da çıkıyor diyor ki 'ben rüşvet verdim' İyi tıynetinin gereğini yapıyorsun

RÜŞVETİ ALAN DA VEREN DE MEL'UNDUR

Başbakan zaman zaman söyler: Gözü vardır görmezler, kulağı vardır duymazlar. Rüşveti alan da veren de mel'undur. Mel'un lanetli demektir. Yani lanetlenmiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious