Erdoğan bayram sonunda iş başında

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sağlığının gayet iyi olduğunu ve bayram sonunda işinin başında olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçirdiği rahatsızlığının ardından dinlenmek ve bayram tatilini geçirmek için cuma günü akşam saatlerinde Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi'nin davetlisi olarak, eşi Emine Erdoğan ve kücük kızı Sümeyye Erdoğan'la birlikte Marmaris'in Hisarönü köyü Bördübek mevkiindeki Golden Key isimli otele gelen Erdoğan, sabah saatlerinde bayram namazını kılmak için ilk kez otelinden çıktı.

Bir rahmet ayının ardından Ramazan Bayramı'nın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen "Tüm Türkiye'nin ve İslam aleminin bayramını kutluyorum. İnsanlık için barışa vesile olmasını temenni ediyorum. Sağlığım gayet iyi. Bayram sonunda işimizin başındayız" dedi.

Bayram namazı çıkışında köylülerle ve partililerle tek tek bayramlaşan Erdoğan, çocuklara onar YTL bayram harçlığı verdi.

Başbakan Erdoğan, Marmaris Müftülüğü'nce kendisi için boyanan, halıları değiştirilen ve çevre düzenlemesi yapılan oldukça küçük ve mütevazi Bördübet Camii'ne sabah saat 06.00 sıralarında geldi. Başbakan korumaları ve jandarma, cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Yaklaşık 50 haneli köyün 100 kişi kapasiteli küçük camisi, Başbakan Erdoğan'ın namazını burada kılacağını duyulması üzerine partililer tarafından tamamen dolduruldu. Ancak caminin bahçesine serilen halıların bir kısmı boş kaldı.

Marmaris Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu tarafından verilen bayram vaazını dinleyen Erodğan, bayram namazı çıkışında vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardından kısa bir açıklama yapan Erdoğan, Türkiye'nin ve İslam aleminin bayramını kutladı. Erdoğan, "Rahmet ayının ardından Ramazan Bayramı'nı yaşıyoruz. Birlik beraberlik ve insanlık için barışa vesile olmasını temenni ediyorum, rahatsızlığım süresince bana gösterilen ilgi nedeniyle herkese şükranlarımızı sunuyorum. Sağlığım da gayet iyi, bayram sonunda işimizin başındayız" dedi.

Ülkedeki olumlu gelişmelerin bundan sonra da devam edeceğine olan inancını taşıdığını ifade eden Erdoğan, "Son bir ay içindeki gelişmeler ve parametler bunu gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan'ı Denizli Belediye Beşkanı Nihat Zeybekçi, Muğla Valisi Mustafa Temel Koçaklar, AK Parti Muğla İl Başkanı Mehmet Nil Hıdır eşlik etti. Bayram çıkışı Belediye Başkanı Ahmet Yüksel ve AK Parti Muğla il teşkilatı hazırladıkları hediye sepetini Erdoğan'a takdim etti. Paketin içinde ceviz, bal, badem, cevizli sucuk, polen ve pekmez gibi yiyeceklerin olduğu öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, cami çıkışında lokma dağıtan Türk Kızılayı çalışanlarının yanına giderek, personelle bayramlaştı, ancak dağıttıkları lokmalardan yemedi.

Cami önünde bir ambulans namaz sonuna kadar hazır bulundu. Bayramlaşmanın ardından kaldığı otele dönen Erdoğan, bayram sonuna kadar tatilini burada geçireceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious