Erdoğan: Benim kapımı çalamazsınız

Erdoğan: Benim kapımı çalamazsınız.9857
  • Giriş : 14.03.2017 / 11:17:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Feyzioğlu'na tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anayasa değişikliği ile ilgili yurt dışında kampanya yapan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan, Feyzioğlu'nun kapısına bile gelmemesini istedi.

A Haber ve ATV ortak yayınında konuşan Erdoğan şunları söyledi:

Evet için benim bakanıma konuşma imkanı vermeyenler...  Türkiye Barolar Birliği Başkanı oralara gitti. Oralarda kampanya yapıyor. Barolar Birliği Başkanı şu anda Türkiye'den başladı, Avrupa'yı dolaşıyor. Ve bu hukukçu. Barolar Birliği Başkanı'nın oralarda böyle bir çalışmayı yapması ne demek biliyor musunuz.

Türkiye'de benim konumum bundan sonra belli. Sen şimdi hukuk içerisinde bundan sonra acaba Türkiye'de yönetim içinde bulunanlarla nasıl bir araya geleceksin. Sen bir defa benim kapımı çalamazsın. Kapattım kapıyı. Niye, çünkü sen Barolar Birliği'nin Başkanısın. Yani hukuk nedir bunu bildiğini iddia eden bir kurumun başkanısın. Böyle bir şey yapamazsın. Siyasetçi değilsin. Böyle bir şeyi yaptığı anda karşına yarın bunun faturası çıkar. Nitekim bir çok baro bu noktada isyanda. Artık o bizi temsil etmiyor noktasındalar. Ve gittiği yerlerde de, bazı yerlerde terör örgütleriyle iltisaklı olanlarla da birlikte oluyor. Tabi burada HDP'li, CHP'li bütün vekillerle beraber buraları dolaşıyorlar. Dolayısıyla hayır diyenlerin oturduğu nokta bu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*