Erdoğan: Arakan yalnız kalmayacak

Erdoğan: Arakan yalnız kalmayacak.14830
  • Giriş : 01.09.2017 / 21:48:00
  • Güncelleme : 01.09.2017 / 21:48:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ndeki bayramlaşma töreninde konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Bayramlaşma Töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katıldı. Erdoğan, burada konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Bir başka bayram yaşıyoruz. Bir taraftan terörle mücadele diğer taraftan el ele bir bayram yaşıyoruz"

"Terörle yapılan mücadele operasyonlarında ve 15 Temmuz'da yurdumuzu alçaklara uğratmamak için kendini siper eden şehit ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehiit ve gazilerimiz arasında ayrımcılık fitnesi çıkartmaya çalışanlar görüyorum. 1071'den bu yana toprağa düşmüş her şehidimizin, her gazimizin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır"

"ŞEHİDE SAYGILARI YOK"

"Çanakkale'de şehitlerimizin yattığı o yerde ana muhalefet partisinin toplantısında neler olduğunu gördünüz. Şehide saygı onlarda yok. Ayrımcılık yapan onlar. Ülkemizin ve milletimizin birliği ve beraberliği için verdiğimiz mücadelenin birilerini rahatsız ettiğini görüyoruz Bizler saflarımızı sıklaştırdıkça onların planları bozuluyor. Türkiye devleti ve milleti ile oyuna düşmeyi reddetiği için her şeyleri ile üzerimize geliyorlar"

"KANLI OYUN ARAKAN'DA BOZULACAKTIR"

3 gündür Arakan'la ilgili olarak devlet başkanları ile görüşüyorum. Bir duyarlılık istiyorum. 19'undan itibaren BM toplanıyor. Orada bunları daha çok anlatacağız. Kimse konuşmasa da biz konuşacağız. Az önce Endonezya devlet başkanı ile görüşmemi yaptım"

"Arakan'a desteğimize karşı çıkanlar geçmişlerinden habersizler. Bu çevreler bizim Myanmar'da şehitliğimiz olduğunun farkında değiller. Arakan bize belki coğrafya olarak uzak, ancak tıpkı Pakistan, Afganistan gibi gönül dünyamızın sınırları içinde. Bunu böyle bilelim"

"Arakan bölgesinde 1 buçuk milyon kişi vatandaşlık dahil her türlü imkandan yoksun. İslam medeniyeti yok edilmek isteniyor. Bu kanlı oyun Arakan'da inşallah bozulacaktır"

"1912'de Balkan savaşlarında bizi açlığa ve ölüme terk etmeyen Arakanlı Müslüman kardeşlerimize biz sırtımızı dönmeyiz. Bu bizim vefa borcumuzdur. Arakan Müslümanlarını yalnız bırakmayacağız. Bu böyle bilene"

"Ülkemizi hedef alan siyasi veya ekonomik bir ithamla Suriye ve Irak'ta atılan adımlar arasında yakın ilişki vardır. Tüm gücümüzle mücadelemizi verecek ya da başımıza geleceklere teslim olacağız. Ya öleceğiz ya olacağız; hedef bu olmalı. Buradaki hiçbir arkadaşım da inanıyorum teslim olmaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*