Erdoğan: 'Biz kefenimizle yola çıktık'

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi karış karış gezdiğini belirterek, 81 ilin tamamına en az 2 defa gittiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, "Burada terör var, burada bu var, demiyoruz. Benim kitabımda ayırım yok. Ben hepsine giderim. Çünkü biz kefenimizle yola çıktık. Böyle yola çıktık böyle devam edeceğiz." dedi.
Başbakan Erdoğan, eşi ile birlikte Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği'nin(MASTÖB) düzenlediği yemekli toplantıya katıldı. İstanbul Polat Renasaince Otel'deki geceye Erdoğan'ın yanısıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Necati Çetinkaya, İstanbul Valisi Muammer Güler, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak ile 800'den fazla Malatyalı katıldı.

Burada bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin genel durumu hakkında bilgi verirken, 4,5 yıllık iktidarları ile meydana gelen değişime dikkat çekti. Türkiye'nin içe kapalı dönemden kurtulduğunu söyleyen Erdoğan, dünyaya açık yeni bir dönemin kendileriyle birlikte başladığını dile getirdi. Erdoğan, "Türkiye'yi dünyaya açmaya çalışıyoruz. Bunu hazmedemeyenler var. 'Başbakan Türkiye'de durmuyor ki' diyorlar. Ben, Ankara'da durmak için seçilmedim ki. 81 vilayeti dolaşacağım, dünyayı dolaşacağım. Bunun için seçildim. Bunun için iş başına geldik. Benim ülkemde şu anda başbakan olarak en az gittiğim ile iki kere gitmişimdir. Dolaşmadığım il yok. Cumhuriyet tarihinde hiçbir başbakan 81 ilin tamamına gitmemiştir. Bunu da söylüyoruz, belgeye dayalı söylüyoruz. Burada terör var, burada bu var demiyoruz. Benim kitabımda ayrım yok, hepsine giderim. Çünkü biz kefenimizle yola çıktık. Böyle yola çıktık, böyle devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Şimdi kayıp yılları telafi ettiklerine işaret eden Başbakan, şunlara dikkat çekti: "Kuşkusuz kolay olmayacak. Birileri bu istikrar ortamına gölge düşürmek için var gücüyle çalışabilir. Siyaseti millet aleyhine ama kendi lehlerine sonuç verecek şekilde eski usül yürütmek isteyenler imtiyazlarını kaybetmenin telaşını yaşıyorlar. Milletin değerleri ile barışmak, bütünleşmek akıllarının almayacağı bir durum haline gelmiştir. Eski yaraları kaşıyarak Türkiye'yi zayıf bırakmaya çalışıyorlar. Ama hayır Türkiye artık o eski Türkiye değildir. Enflasyondan ihracat rakamlarına, büyümeden kalkınmaya Türkiye yıllarca kıvrandığı o girdaptan artık çıkmıştır. Halkın iradesi ile halkın gücü ile halkın tercihi ile Türkiye o karanlık tünelden çıkıp ışığa aydınlığa kavuşmuştur."

Konuşmasından sonra Erdoğan'a gecenin hatırası olarak bir plaket verildi. Malatyaspor Başkanı Haşim Karadağ ise üzerinde "Recep Tayyip Erdoğan" yazılı sarı kırmızılı takımın formasını hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious