Erdoğan: Boğazlar kontrolümüzde

Erdoğan: Boğazlar kontrolümüzde.12756
  • Giriş : 23.08.2008 / 20:21:00

Başbakan Erdoğan, kimsenin Montrö Anlaşmasının dışına çıkamayacağını, ABD'nin hastane gemisini geçirmesine izin vermediklerinin altını çizdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, boğazdan geçen ve Karadeniz'e kıyısı olmayan ülkelerin gemilerinin Karadeniz'de en fazla 21 gün kalabileceğine dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, "İşte bu işin kontrolü elimizde Montrö Anlaşması neyse onu uyguluyoruz. Bu ülkenin milli heyecanına gölge düşürmektir. Fakat onlar ne derse desin biz yolumuza devam ediyoruz." dedi.

Türkiye'nin bölgesinde gündem belirlediğine işaret eden Başbakan Erdoğan, Rusya, ertesi günü Gürcistan'a ve 5 gün sonra da Azerbaycan'a gittiğini hatırlattı.

Bölgede ciddi bir sıkıntı olduğunun altını çizen Erdoğan, bu sıkıntıya Türkiye'nin elinin değmesi gerektiğini ifade etti.

Erdoğan, Kafkasya İşbirliği ve İstikrar Platformu kurma teklifini ülkelere yaptıklarını ve bölgeye istikrarsızlık tohumu ekmek isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Kendirli'de sağlık ocağı açan Erdoğan, spor komleksi isteyen gençlere, "Tamam vali bey ilgilenecek" diyerek karşılık verdi.

Başbakan Erdoğan, İkizdere'den Kendirli'ye geçişinde Başbakanlık otobüsünü kullandı. Otobüsün önünde yol boyunca vatandaşları selamlayan ve çocuklara oyuncak hediye eden Erdoğan, yolda sık sık durarak vatandaşlarla sohbet etti.

Erdoğan, sağlık durumunu anlatan bir yaşlının tedavisi için yanında bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı görevlendirdi.

Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ı sorarak, "Karın nereyedur" diye seslenen yaşlı kadınları da otobüse alarak, "Burayadur" dedi. İkizdereli kadınlar Emine Erdoğan'la kısa sohbet etti.

Erdoğan, Kendirli'de "Rize'nin evladı, Türkiye'nin Başbakanı", "Dünya lideri; Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan" pankartlarıyla karşılandı.

Erdoğan, Kendirliler'e, "Allah'ın en büyük lütfu olan 3 şey var: toprak su ateş bu 3 şeyi iyi kullanıyoruz. Suyu en iyi kullanan bir iktidar oluyoruz. Ateşi en iyi değerlendiren bir iktidar olduk. Her yere doğalgaz götürüyoruz. Güneydoğu Doğu Anadolu susuzluktan inliyor. "dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*