Erdoğan Botaş ve BTC'de

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Botaş ve BTC tesislerinde incelemelerde bulunup birifing aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan planlanan süreden yarım saat geç geldiği Botaş tesislerindeki camide Cuma namazını kıldı. Namazdan sonra tesislerde yemek yiyen Başbakan Erdoğan daha sonra BOTAŞ yetkililerinden tesislerle ilgili geniş çaplı brifing aldı.

Birifingin ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve BOTAŞ ve BTC yetkilileriyle birlikte araçlara binerek sahayı gezdi, çalışmaları yerinde inceledi. Bu sırada sahil güvenlik ekipleri Zodiad botlarıyla sahilde, polis helikopteri de havadan güvenliği sağladı.

Başbakan'ın tesislere gelişi sebebiyle yoğun güvenlik önlemleri alındı. Jandarmanın yanısıra Ceyhan'dan gelen polis de güvenliği sağladı.

Tesis içerisine Botaş ve BTC'ye ait araçların dışında hiç bir araç ve şahıs alınmadı. İçeri alınan her araç güvenlik görevlilerince geniş bir aramadan geçirildi.

Başbakan Erdoğan 2 saat süren incelemelerinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait helikopterle 16.05 sularında Ceyhan'dan ayrıldı. Başbakan'a, Adana Valisi Cahit Kıraç, Ceyhan Kaymakamı Ayhan Boyacı, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü eşlik etti.

JANDARMA CİHAN MUHABİRİNİ GÖZALTINA ALDI

Bu arada Başbakan'ın Botaş ve STC tesislerini saha dışında takip eden CİHAN muhabiri Ali Akçoban ve ulaştırma görevlisi Salim Gümüş, izinsiz çekim yaptığı gerekçesiyle jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Jandarma tarafından kamera ve fotoğraf makinasına el konulan muhabir, Başbakan Erdoğan'ın programı bitene kadar BOTAŞ Nizamiye Karakolu'nda tutuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious