Erdoğan 'bu sesi' duyacak mı?

Erdoğan 'bu sesi' duyacak mı?.14657
  • Giriş : 20.05.2009 / 10:00:00
  • Güncelleme : 20.05.2009 / 10:26:40

Tecil ya da kaçak durumda olan çok sayıda genç bedelli askerlik bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bedelli askerlik bekleyenlerin oluşturduğu platform, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak bu konuda kendilerine hak tanınmasını istediler.

1 MİLYON MEKTUP

Askerlik yaşı gelmesine rağmen tecil ya da kaçak durumda olan çok sayıda genç bedelli askerlik bekliyor. Bedelli askerlik bekleyenlerin oluşturduğu platform, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak bu konuda kendilerine hak tanınmasını istediler.

1 MİLYON MEKTUP TOPLANDI

Bedelliaskerlik2009.net internet adresinde buluşan platform üyeleri Erdoğan'a yazdıkları mektupta eğitimleri, iş durumları, aile yapıları ile ilgili durumlarını aktardılar ve bedelli askerliğin çıkartılmasını istediler. Başbakan Erdoğan adına Başbakanlık'a gönderilen platform üyelerinin yazdığı mektupta ise şu ifadelere yer verildi: "Bizler askerlik görevimizi; gerek ailevi, gerekse iş ve eğitimle ilgili sorumluluklar nedeni ile zamanında yerine getiremedik. Maalesef hayatın zorlukları hala devam etmektedir. Bazılarımız tek başına çalışarak ailesine bakmakta, bazılarımız işveren olarak ciddi istihdam sağlamakta, bazılarımız devletin kurumlarında kamu hizmeti vermekte veya uzun yıllar eğitim görerek ülkesine faydalı olma amacıyla özel sektörde çalışmaktadır.

Beklentisi içinde olduğumuz şey, cumhuriyet tarihimizde hemen her on yılda bir çıkartılmış bir uygulamadır. AK Parti'nin bu yeni dönemde yüz binlerce genci ve ailesiyle sayıları milyona ulaşan büyük bir kitleyi devletine karşı kaçak olmaktan kurtaracak bu adımı atacağına inanıyor, çalışmalarınızda üstün başarılar diliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*