Erdoğan bu sözlerle coşturdu

Erdoğan bu sözlerle coşturdu.10598
  • Giriş : 17.05.2009 / 21:23:00

AK Parti Gençlik Şöleni'ni için 81 ilden ve bazı ülkelerden gelen 30 binden fazla partili İnönü Stadı'nı doldurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 8. Geleneksel Gençlik Şöleni'ne katıldı.

Etkinliğe; Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Devlet Bakanı Egemen Bağış, İçişleri Bakanı Beşir Atalaş, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, milletvekilleri Özlem Türköne, Ünal Kacır,.Abdullah Çalışkan, İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile ilçe belediye başkanları katıldı.

Erdoğan'ın gelmesiyle statta büyük bir coşku yaşandı.

Başbakan, eşi Emine Erdoğan'la stadın ortasındaki parkurda boydan boya yürüyerek partilileri selamladı. Kendisine uzanan elleri sıktı, uzaktakilere kırmızı karanfil attı. Gençler Erdoğan'ı yakından görebilmek için neredeyse izdiham oluşturdu. Gençleri polis bariyerleri bile durduramadı. Sahnenin önüne yığılan gençler Erdoğan'ı görmek için birbiriyle yarıştı.

Başbakan ve eşinin yerini almasının ardından sahneye türkücü Uğur Işılak çıktı. Özellikle AK Parti'nin de kullandığı "Haydi Anadolu" isimli türküsü büyük coşku oluşturdu. Ardından "Her şey Memleket için" türküsünü söyledikten sonra sahneyi AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin'e bıraktı.

Şahin'in ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, stattakilerin alkışları eşliğinde sahneye geldi.

Erdoğan sahneye geldikten sonra davulların susmasını isteyerek, "Sizlerle gönülden konuşmak istiyorum." dedi. Erdoğan, "Hiçbir toplantı gençlere olduğu kadar yüreğimi kabartmıyor. Allah daima bahtımızı bahtınızı açık etsin. Gözlerinizdeki ışık daim olsun. Ak Parti'nin Türkiye'ye yaşattığı bahar mevsimi sizin eserinizdir. Emniyet içinde ulaşacağımız yarınlar da sizin esereniz olacaktır." şeklinde konuştu.

640 gencin meclis üyesi seçildiğini;660 kadının meclis üyesi olduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, geçen senenin Gençlik Kolları Başkanı'nın Kepez Belediye Başkanı olarak Türkiye'nin en genç belediye başkanı olduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*