Erdoğan Bush ile görüştü

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmesi yaptığı ABD Başkanı George Bush'un, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemeye devam ettiklerini ifade ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Görüşmede, Irak ve Lübnan'daki iç gerilimler ve Filistin ile İsrail arasındaki ihtilafın çözülmesine yönelik Ortadoğu barış sürecinin değerlendirildiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın Kral Abdülaziz'e, Suriye ve İran temeslarıyla ilgili bilgi verdiği belirtilirken, bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulduğu da bildirildi.

Görüşmede Irak'ta mezhep çatışmasına giden iç gerilimin de ele alındığı öğrenildi.

BUSH VE KARAMANLİS'LE GÖRÜŞME

Başbakan Erdoğan'ın bugün de Sandıklı Ulu Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra ABD Başkanı George Bush ve Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile bir telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

Erdoğan-Bush görüşmesinde, Türkiye'nin AB süreci ile ilgili son gelişmelerin değerlendirildiği ve bölgesel meselelerin ele alındığı kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın görüşmede ABD Başkanı Bush'a, İran ve Suriye'ye yaptığı ziyaretlerle ilgili bilgi verdiği ayrıca Irak ve Lübnan'daki iç gelişmelerin ele alındığı öğrenildi.

ABD Başkanı Bush'un Başbakan Erdoğan'a, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemeye devam ettiklerini ifade ettiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile yaptığı görüşmede de Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili son gelişmelerin ele alındığı ve Erdoğan'ın Karamanlis'i, sürece yapıcı katkıda bulunmaya davet ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious