Erdoğan butona bastı, temel atıldı!

Erdoğan butona bastı, temel atıldı!.19347
  • Giriş : 18.03.2017 / 13:17:00
  • Güncelleme : 18.03.2017 / 13:18:00

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temel atma töreni gerçekleştiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temel atma töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması ile gerçekleştirildi. Çanakkale 1915 Köprüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nn kuruluşunun 100. yılı olan 2013'te açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temel atma töreninin yapıldığı alana canlı bağlanarak, 138 yıllık hayal olan tarihi projenin temel atma butonuna bastı.

Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü olma unvanını alacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü’nün temeli, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile bakanların katıldığı törenle  atıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün temel atma töreninde şunları söyledi:

İlk harcı atıyoruz ve ilk adımı atıyoruz. Gelibolu'dan Lapseki'ye 3-4 dakikada varmış olacaksınız. Millete helal olsun. Bu eser 'Çanakkale geçilmez' diyen ecdadımız için. Çanakkale millet için her türlü geçilir. 1915 Çanakkale Köprüsü ile de geçilir. Şimdi canlı yayına geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız ile canlı bağlantıya geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız Çanakkale Stadyumu'ndan selam verecek. Çanakkale'de toplanan vatandaşlarımıza, tüm vatandaşlarımıza saygımızı sunuyoruz. "Çanakkale geçilmez" diyen ecdadımızdan aldığımız güçle, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün temelini sizlerin huzurunda atıyoruz. Hayırlı olsun diyorum.

Yıldırım, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a canlı bağlandı. Erdoğan, ''1915 Çanakkale Köprüsü'nün temel atma töreni hayırlı olsun'' dedi.

ERDOĞAN ÇANAKKALE'DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen törenlere katılmak üzere, helikopterle Çanakkale'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Çanakkale Havalimanı'nda, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beraberinde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Çanakkale'ye geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*