Erdoğan - Büyükanıt ne konuştu?

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'la görüşmesinin oldukça faydalı olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Bildirisi'nin ardından Org. Yaşar Büyükanıt'la telefonda yaptığı konuşma, başkentin hemen en çok merak edilen konularının başında geliyordu.

Başbakan'ın bazı bakanlarla yaptığı değerlendirme toplantısı esnasında bir başka odaya geçerek yaptığı görüşmede, Büyükanıt'a "neden böyle bir bildiri yayınladınız?" diye sorduğu ifade ediliyor.

Bildiriden had safhada rahatsız olduklarını ve büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Başbakan'ın "hassas olduğunuz konulara karşı biz de hassasız" dediğine dikkat çekiliyor.

Büyükanıt'ın ise Erdoğan'a bildirinin hedefinin hükümet olmadığını anlattığı ve ortamın yumuşadığı kaydediliyor.

Devlet bakanı Cemil Çiçek, hükümetin 'oldukça sert' açıklamasını medya karşısında okuduktan sonra, basın mensuplarını söz konusu görüşmenin varlığından haberdar etmişti. Bakan Çiçek, Erdoğan-Büyükanıt görüşmesinin faydalı geçtiğini de söylemişti.

Başbakanlık konutundaki toplantıya katılan Bakanlar'ın verdiği bilgiye göre Erdoğan-Büyükanıt arasındaki telefon görüşmesi 20 dakika kadar sürdü. Başbakan'ın görüşmenin ardından birlikte olduğu bakanlara görüşmeye dair kısa bilgiler verdiği de gelen haberler arasında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious