Erdoğan: Çetelerin çökertilmesinden rahatsız olanlar var

Erdoğan: Çetelerin çökertilmesinden rahatsız olanlar var.11370
  • Giriş : 19.03.2008 / 01:28:00
  • Güncelleme : 19.03.2008 / 02:11:31

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale'de gündemi değerlendirmesi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Herkes müsterih olsun, hiç gerginliğe gerek yok. Her şey olacağına varır. Kimseye kırgın değiliz, kızgın değiliz'' dedi.

Erdoğan, AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı tarafından Kolin Otel'de düzenlenen yemekli toplantıda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

''Aziz şehitlerimizin huzurunda biz milletimize söz verdik söz veriyoruz. Milletimizle birlikte çıktığımız bu hukuk, adalet, refah ve kalkınma yolunda geriye doğru bir tek adım inşallah atmayacağız. Türkiye'nin huzurunu, demokrasisini, hukukunu, her şeyin üstünde tutacağız. Kimsenin kazanımlarımızı geriye götürmesine de izin vermeyeceğiz. Gençlik kolları, kadın kolları hep birlikte çalışacağız.''

Herkesin kendini emniyet ve güven içinde hissetmesini isteyen Başbakan Erdoğan, ''Herkes müsterih olsun, hiç gerginliğe gerek yok. Her şey olacağına varır. Kimseye kırgın değiliz, kızgın değiliz. Çünkü siyaset ne kızgınlığı ne de kırgınlığı kaldırır, ama birileri bize kızıyor, içinden içinden. Birilerinin bizimle ilgili ne tür tezgahlar hazırladığını da biliyoruz, farkındayız, ama şunu da bilmeleri lazım ki eğer millet hayırlıysa onun sonu da hayırdır, başarıdır'' diye konuştu.

Türk Milleti'nin, bir daha asla bahtının kararmasına, Türkiye'nin karanlığa gömülmesine izin vermeyeceğine inandığını belirten Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Birileri çağdaş hukuk devleti normları yerine, keyfiliği istiyor olabilir. Birileri imtiyazlı günleri özlemiş olabilir. Birileri demokrasi yerine otoriter anlayışı tercih ediyor olabilir, ama biz yetmiş milyon vatandaşımızın gelecekleri için siyasetteyiz. Ne kendimiz için imtiyaz isteyenlerden olacağız, ne de belli zümreler için imtiyaz temin veya tesis edenlerden olacağız. Demokrasinden de hukuk devleti anlayışında da laiklikten de taviz vermedik, vermeyeceğiz.''

Milletin emanetini sadakatle taşıyacaklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, bütün imtiyazı ve itibarı millete vereceklerini söyledi. Erdoğan, ''Bu ülkede siyaseti tazyik altında tutmak isteyenler, demokrasiyi tazyik altında tutmak isteyenler, Türk milletinin hür ve özgür iradesini tazyik altında tutmak isteyenler hukuk dışı, adalet dışı, insaf dışı emellerine nail olamayacaklardır'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious