Erdoğan: "Çetelerle mücadele iradesi AKP'de mevcut"

Erdoğan:
  • Giriş : 03.07.2008 / 21:34:00

Başbakan Erdoğan, Gençlik Meclisi Başkent Staj Programı'na katılan bir grup öğrenciyi kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Gençlik Meclisi Başkent Staj Programı'na katılan bir grup öğrenciyi kabulünde, bir öğrencinin sorusuna cevaben, ''Çetelerle mücadelede, geçmişte eksikliğinden şikayet edilen siyasi iradenin Hükümet'te mevcut olduğunu, konunun yargının görev alanına girdiğini, yürütmenin adli kolluk hizmeti bakımından yargı kararlarını uygulamakla yükümlü olduğunu ifade ettiği'' bildirildi.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

''Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız'ın, bir grup stajyer öğrenci ile yaptığı basına kapalı sohbet toplantısının, asılsız bazı haberlere konu yapıldığı görülmektedir.

Bir öğrencinin son gelişmeler üzerine sorduğu bir soruya cevaben, Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız özetle; çetelerle mücadelede, geçmişte eksikliğinden şikayet edilen 'siyasi irade'nin Hükümetimiz'de mevcut olduğunu, konunun yargının görev alanına girdiğini, yürütmenin adli kolluk hizmeti bakımından yargı kararlarını uygulamakla yükümlü olduğunu ifade etmiştir.

Bunun dışındaki hiçbir beyan Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız'a ait değildir. Basın mensuplarımızın doğruluğunu kaynağından araştırmadan, Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız'a atfedilen ifadelere itibar etmemeleri gerekmektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious