Erdoğan: CHP'nin gündeminde hakaret var

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu açılışı sonrası karayoluyla geldiği Trabzon'da halka hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, CHP'ye yüklendi konuşmasında: "Bizim gündemimizde hakka ve halka yönelik bir hizmet anlayışı var. CHP'nin gündeminde de bol bol laf var hakaret var." dedi.

Karadeniz Sahil Yolu'nun açılışı sonrası karayoluyla Rize'ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yol boyunca partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yaklaşık 3 bin kişi tarafından karşılanan Erdoğan, burada kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Trabzon'a hareket eden Erdoğan, şehir girişinde havai fişek gösterileriyle karşılandı. Burada Trabzonlulara kısa bir konuşma yapan Erdoğan, CHP'ye yüklendi. CHP'nin laftan başka icraatlarının olmadığını söylen Erdoğan: "Dün Kırıkkale'de 41 fabrika açtık, Biz açılışlarla hizmete devam birileri de lafa devam. Fark bu. Bizim gündemimizde hakka ve halka yönelik bir anlayış var. CHP'nin gündeminde de bol bol laf var hakaret var. Ama yine yolumuza devam edeceğiz hizmete devam edeceğiz. Benim halkım 3 Kasım'da nasıl bu millete hizmette gaflette olanları sandığa gömdüyse, inanıyorum bu seçimde de bunları sandığa gömecektir." dedi.

Karadeniz Sahil Yolu'nun bu kadar uzun sürmesini yolsuzluğa bağlayan Erdoğan: "Karedeniz Sahil Yolu'nun 16 altı senede yüzde 40'ı yapılırken biz 4 senede yüzde 60'ını yaptık. Zor yerler bize rastladı. Tünel ve viyadükleri biz yaptık. Karadeniz sahil yolunun maliyeti 4,5 milyar dolar. Eğer hortumlar kesilmemiş olsaydı bu yapılabilir miydi? Hani koşuyorlar, onlara siz cevap verin. 'Siz 16 yıldır hortumculara çalıştınız' deyin onlara. Bu iktidar 4 yılda bunu tamamladı. Çünkü hortumcularla işi yoktu." şeklinde konuştu. Erdoğan, konuşmasının ardından Trabzon'dan ayrılarak karayoluyla Rize'ye hareket etti.

Öte yandan Trabzon'un Araklı ilçesinde 'Kuzey Irak'ta başlarına çuval geçirilen askerlerin hesabını ver' diyerek Başbakanı protesto etmek isteyen bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious