Erdoğan Cumhurbaşkanı Sezer'e çattı

  • Giriş : 29.05.2007 / 15:17:00

Erdoğan, Sezer'in Anayasa değişikliğini veto etmesine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa değişikliğini veto etmesine tepki gösterdi ve ''Cumhurbaşkanı'nın gerekçesini değerlendiriyoruz, ama tarih de değerlendirecek'' dedi.
AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye için başarılarla dolu bir iktidar dönemini tamamladıklarını söyledi.
Erdoğan, siyasette duruşlarının, üsluplarının, politik mülahazalarla belirledikleri, taktik olarak tayin ettikleri bir duruş olmadığını ifade ederek, "Kendi doğal duruşumuzdur. AK Parti olarak, adalet ve kalkınma idealine gönül veren bir parti olarak, bizim siyasetteki üslubumuz, aslında iyi düşünülürse milletimizin üslubudur" dedi.
Başbakan, "Biz bu üslubu, reyting rekorlarına bakarak, ajanslardan sipariş olarak devralmadık. Maskesiz bir siyaset için yola çıktık" diye konuştu.
Erdoğan, "Özgüvenimizi milletten alıyoruz. Milletimize sonununa kadar güveniyoruz. Milletimizin içinden geldik, tekrar ona döneceğiz ve milletimizle birlikte bu süreci sürdüreceğiz. Bu güvenle yola çıktığımız için bütün başarılarımızı, milletimizin kazanç hanesine kaydettik. Bütün vatandaşlarımıza, vatandaşlarımızınbütün taleplerine, bütün bölgelerimize, bütün şehirlerimize aynı gözle baktık. Batı'ya farklı, Doğu'ya farklı bakmadık ve 80 yıl geriye gittiğimizde, Türkiye'nin 81 vilayetine en az iki kez giden bir başbakanyok. Bu kardeşiniz, her vilayete en az iki kez gitmiştir" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious