Erdoğan da Çiller ve Yılmaz gibi silinecek

Erdoğan da Çiller ve Yılmaz gibi silinecek.9138
  • Giriş : 25.11.2008 / 08:29:00
  • Güncelleme : 25.11.2008 / 08:29:53

DTP Eş Başkanı Emine Ayna, Kürtlere başkaldırı çağrısı yaptı. Erdoğan'ın 'Bizi beğenmeyen gitsin' sözleri için de hatırlatmada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eş Başkanı Emine Ayna, Kürtlerin haklarından ve özgürlüklerinden vazgeçmeyerek, herkese seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyledi.

DTP Van İl Teşkilatı önündeki partililere seslenen Emine Ayna, Hakkari, Diyarbakır, Mardin'de, her yerde Kürtlerin ayakta olduğunu belirterek, bir yıldır haklarından ve özgürlüklerinden asla vazgeçmeyeceklerini alanlarda 'Serhıldanlar' 'başkaldırı' yaparak herkese duyurmaya çalıştıklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'beğenmeyen gitsin' sözüne atıfta bulunan Ayna, "Bize beğenmeyen gitsin diyenlere diyoruz ki, bu halk bu toprakların sahibidir. 85 yıldır bu halkı inkâr ettiniz ve imhayı dayattınız. Kimliksizliği ve onursuzluğu dayattınız. Her türlü zulmü reva gördünüz. Bu halk hiçbir yere gitmedi. Ancak bu halka gitmeyi dayatanlar bugün siyaset tarihinden silindi. Hani Çiller, hani diğerleri, hani Mesut Yılmaz. Onlar gibi sayın Erdoğan da siliniyor ve silinecek." şeklinde konuştu.

Ayna, önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili mesajlar da vererek, "Sizlere müjdem var. Başkale Belediyesi'ni alıyoruz. Erciş Belediyesi'ni alıyoruz. Sizin oluşturduğunuz değerler sayesinde Van Belediyesi'ni alıyoruz." diye konuştu.

Ayna'nın konuşmasından sonra milletvekili ve partililer otobüsten inerek parti binasına giderken toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Polis Cumhuriyet Caddesi üzerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Geceyi Van'da geçirecek olan DTP'li vekiller, yarın Van'ın Erçiş ilçesinden sonra gezisini diğer illerde sürdürecek.

DTP SEÇİM GEZİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Hakkari'den başlatılan ve 14 ile kapsayan bölge gezisi kapsamında DTP'li vekiller Van'a geldi. Sabah Hakkari'den yola çıkarak Başkale'de partililere hitap eden grubun başında bulunan Eş Başkanı Emine Ayna, beraberindeki milletvekili ve partililerle Van'a hareket etti.

DTP Eş Başkanı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna Başkanlığı'ndaki grupta Van milletvekilleri Özdal Üçer, Fatma Kurtulan, Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş ve bazı parti yöneticileri yer alıyor.

DTP'li grubun Van gezisi sebebiyle erken saatlerde parti önünde toplanan kalabalık yasadışı sloganlar attı. Ziyaret sebebiyle polis kentte ve özellikle parti binası ve geçiş güzergâhı üzerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. seçim otobüsüyle Van'a giren vekillerinin İkinisan Kavşağı'nda önlerini kesen polis, Cumhuriyet Caddesi'nden geçişine izin vermek istemedi. Ana cadde yerine arka caddeleri öneren polisle DTP'liler arasında yarım saat süren tartışma sonunda seçim otobüsü Cumhuriyet Caddesi'nden partinin bulunduğu alana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*